Футболистките на „Янтра 2013“ с купа за второ място на поредния турнир

Малките габровски футболистки изиграха три срещи. Първата беше срещу домакините от „Боруна“ (Царева ливада) и завърши с убедителен успех – 5:0. След нулева първа част, през второто полувреме възпитаничките на Радо Николов се развихриха. Капитанката Преслава Иванова заби четири гола, един добави Катрин Колева.

Повече...

Отборът на СУ „Отец Паисий“ спечели футболния турнир „Малки лъвчета“

Отборът на училище „Отец Паисий“ спечели поредното издание на футболния турнир за деца „Малки лъвчета“. Надпреварата се проведе в рамките на два дни в спортна зала „Орловец“ с участието на пет училищни тима. В първата фаза те бяха разделени в две групи.

Повече...

Регистрациите за Каменица Фен Купа 2018 са отворени

Най-големият и вълнуващ футболен турнир за непрофесионалисти в България Каменица Фен Купа се завръща
за 16-та поредна година, за да събере любителите на футбола от цялата страна за едно незабравимо
футболно лято. Регистрациите за участие вече са отворени и едновременно достъпни за отборите от всички
краища на България.

Повече...

Мирослав Иванов-Деко: Ако нашият отбор играе добре, няма да има значение какво ще правят другите

Мирослав Иванов - Деко ще дебютира официално в неделя като треньор на „Янтра 1919“. Най-успелият на
клубно ниво габровски футболист застана начело на тима по време на зимната пауза и ще има не леката задача
да измъкне отбора от дъното на класирането в Северозападната Трета лига.

Повече...

„Pasta Gabrovo“, „Шести участък“ и „Виктория“ са първите четвъртфиналисти

Започналият с фалстарт участието си в турнира тим на „Pasta Gabrovo“ набира все по-сериозна скорост и в първия кръг от елиминациите отстрани състава на „Карата ауто“. Селекцията на Радослав Спасов започна ударно срещата. Христо Минчев откри головата сметка минута и 32 секунди след началото, а след още 36 секунди Атанас Христов покачи на 2:0.

Повече...

„Виктория“, „Империя“ и „Община Габрово“ са осминафиналистите от група II

При последното завъртане в групата двата състава се изправиха в директен двубой за челната позиция, но не успяха да излъчат победител. „Виктория“ поведе с 2:0, с попадения на Християн Кожухаров в 7-та и Захари Михайлов в 16-а минута, но Момчил Савов с два бързи гола в края на полувремето възстанови равенството.

Повече...

„Янтра Габрово“ започна зимната си подготовка

часа на терена с изкуствена трева в СК “Христо Ботев“. Четирима нови играчи се присъединяват към състава за втория полусезон. Постигната е договорка с Тодор Чирпанов и Николай Андреев, които през есента бяха в отбора на „Севлиево“.

Повече...

Момичетата на ФК „Янтра 2013“ са шести в страната

традиция се провежда в края на всеки полусезон и събира най-добрите осем отбора от страната в тази възраст. Домакин на събитието този път беше град Велико Търново, а срещите се играха в залата на Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий".

Повече...

Влади Станчев ще играе на Евро`2018 по футзал за спортисти с увреден слух

Там отборът ни стартира с поражение от домакините (2:4), но след това постигна две впечатляващи победи – над Холандия с 6:1 и Шотландия с 9:0. В крайното класиране България, Израел и Холандия завършиха с актив от по 6 точки, но тимът ни зае първото място

Повече...

Тони Иванов и Стаси Иванов донесоха победа на България над Исландия

Исландия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Попаденията за младите лъвчета бяха дело на Тони Иванов в 77-ата минута и Станислав Иванов в 83-ата минута, а в края Финсон вкара почетен гол за исландците. България е домакин на осмата от общо 13-те квалифик