Изявен катерач, който спечели обиколката на България през 1968 година

Община Севлиево и екипът на най-популярния български уебсайт за планинско колоездене, MTB-BG.com извършиха начално проучване на възможностите за планинско колоездене на територията на общината, за да опишат и публикуват веломаршрути за любителите на този спорт и вид туризъм.

Преслав Балабанов с националното трико на Обиколката на България

Габровският талант Преслав Балабанов ще бъде част от националния отбор

Повече...

Двама габровци - вицешампиони по колоездене

На провелия се през миналата седмица Държавен Шампионат по Шосейно колоездене за юноши и девойки старша възраст, мъже U23 и мъже елит, както и за жени елит, участие взеха петима състезатели родом от Габрово.

Повече...

Титла за Моника Михова от ДЛОШ по колоездене

Габровката бе над всички в личния шампионат по колоездене при младшата възраст

Повече...

Три габровски момчета карат в Обиколката на България

Мартин Маринов и братята Николай и Денис Дянкови представят България в 69-тата колоездачна Обиколка на България.

Повече...

Трявна пак ще етапен град - за пети пореден път

За пети пореден път Трявна ще бъде етапен град – домакин на Международната колоездачна обиколка на България.

Повече...

Христина Козарева представи България на Европейското по колоориентиране

Христина Козарева беше един от българските участници на Европейското първенство по колоориентиране в Абрантес, Португалия.

Повече...

Имануел Щарк спечели Обиколката, Преслав Балабанов завърши с първите в Габрово

Имануел Щарк от отбора на „P&S Metalltechnik“ спечели 68-тата колоездачна Обиколка на България.

Повече...

Злато за Мартин Маринов от ДЛОШ по колоездене на писта

Великолепно представяне на Мартин Маринов на Държавния личен и отборен шампионат по колоездене на писта за юноши старша възраст и мъже-елит!

Повече...

Пет призови места за габровските спускачи, Васил Денчев с втора поредна победа

Пет призови места завоюваха габровските колоездачи във втория кръг от Българските колоездачни серии по
спускане за 2018-та. „Пампорово байк фест 2018“ привлече над 100 състезатели от България, Гърция и
Великобритания. Проявата беше от клас 1 на Международния колоездачен съюз, тоест носеше точки за
световната ранглиста в лицензираната категория MЕN UCI 17+,  важеше и за Балканската купа по спускане.

Повече...

Гавраил Стефанов най-бърз за Купа „Буката-Одрински-Чанлиев-Мано“

Гавраил Стефанов спечели 17-то издание на колоездачната надпревара за Купа „Буката-Одрински-Чанлиев-Мано“. Водещият състезател на габровския клуб „Янтра-Исполин“ беше най-бърз в 22 километровото изкачване, спечели премията на Зелено дърво и специалната купа кръстена на името на дългогодишния организатор на тази традиционно проява - Васил Дянков.

Повече...

Колоездачната Купа „Буката-Одрински-Чанлиев-Мано“ е този петък

Шосейната колоездачната надпревара за Купа „Буката-Одрински-Чанлиев-Мано“ ще се проведе този петък, 8-и юни.

Повече...

Васко Денчев започна с победа Българските даунхил серии за 2018-та

Габровският колоездач Васил Денчев стартира успешно в Българските колоездачни серии по спускане.Шампионът за 2016-та и 2017-та в категория Хардтейл спечели надпреварата в Петрич.

Повече...

Пореден успех за „Янтра-Исполин“ на Държавния шампионат

Блестящо представяне направиха колоездачите на „Янтра-Исполин“ на Държавния личен и отборен шампионат на шосе за юноши и девойки младша възраст, който се проведе в Сливен

Повече...

Гавраил Стефанов с бронз от шампионата по колоездене на писта

шампионат по колоездене на писта, който се проведе на колодрума в столицата. Възпитаникът на треньорите Даниел Петров и Светослав Чанлиев спечели бронза в Омниум-а, в който се събират точките от всички проведени индивидуални дисциплини и победител е състе

Повече...

Спускачите на „Underground riders“ с две втори и две трети места в Плевен

променливи метеорологични условия. Стартът на еднокилометровото трасе бе от Панорама „Плевенска епопея”, от там трасето минаваше през Скобелев парк, а финалът бе след спускане по стълбите до Художествена галерия „Илия Бешков”.

Повече...

Габровски триумф в първата колоездачна надпревара за Купа „Шокблейз“

състезание на шосе за юноши младша възраст, с класиране по точки. Преслав Балабанов, който се състезава за отбора на ”Несебър-Дием спорт”, стана първият носител на Купа „Шокблейз“, а Гавраил Стефанов от „Янтра-Исполин“ грабна среброто, въпреки че спечели

Повече...

Преслав Балабанов и Николай Коев взеха медали от старт на шосе в Карлово

Състезатели на колоездачните клубове „Янтра“ и „Исполин“ завоюваха отличия в един от заключителните стартове за сезона на шосе. Надпреварата се проведе в Карлово в дисциплината 10 км индивидуално по часовник.

Повече...

Две първи места за габровските колоездачи от Купа Мургаш

Представители на колоездачните клубове в Габрово взеха участие в надпреварата по планинско колоездене за Купа Мургаш. Състезанието има славата на едно от най-трудните в България и тази година събра рекордния брой от 130 състезатели, разпределени в няко