Виктор Бориславов с добър дебют в клас МХ85

Габровският талант в мотокроса Виктор Бориславов направи обещаващ дебют в официално международно състезание в новия си клас МХ85. 12 годишният пилот, състезаващ се с КТМ за отбора на „Мотоспорт“ (Варна), се качи на почетната стълбичка в първия кръг от националния шампионат на Гърция, който се проведе на трасето в град Серес.

Повече...

Тедо Кабакчиев спечели 17 точки в Малага

Теодор Кабакчиев (Екстрийм Тойота Венци, КТМ) излезе на 9-а позиция в клас „Джуниър“ на Световния
шампионат по Супер Ендуро след третия кръг, проведен през уикенда в „Паласио Де Депортес“ в Малага, Испания.

Повече...

Ева Петкова е шампионка на България на 400 и 800 метра

Талантът на Атлетически клуб „Орловец 93“ Ева Петкова завоюва два златни медала на Националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16 години, провел се в столичната зала „Асикс Арена“.

Повече...

Кадетките на "Чардафон-Орловец" - първи в зона "Добруджа"

Кадетките на "Чардафон-Орловец" излязоха на първо място в зона "Добруджа" след изиграването на
мачовете от четвъртия турнир - 7-ми и 8-ми кръг. Момичетата на Виктори Анита Крушеви ке могат да се
радват на престижното класиране поне до 24-ти, когато лидерките от "Черно море Одесос ЖБК"-Варна, а и
"Дунав-Русе", ще имат възможност да наваксат изоставането.

Повече...

Очаквани победи на лидерите, пак скандали при 14-годишните

Очаквани победи записаха вчера лидерите - севлиевския "Раковски 2", воден от доскорошния треньор
в габровския клуб Павел Калчев, и "Чардафон-Орловец" в мачове от седмия и осмия кръг на първенството
на зона "Мизия" по баскетбол при 14-годишните момичета. Децата на Калчев, които са водачи в групата,
надделяха с лекота над "Зограф" и "Росица" (Поликраище).

Повече...

IBC"2018 ще гони нов рекорд

Международен баскетболен камп (International Baskeball Camp - IBC) в Габрово ще има!

Повече...

Шампионска титла за Христиана Недялкова

триумфира в категория до 64 килограма с две победи. На полуфинала Христиана победи по точки Митка Стоева от БК „Априлец“ (Бояджик), а в двубоя за първото място надигра с 3:0 съдийски гласа Янита Иванова от БК “Ивайло“ (Велико Търново).

Повече...

Три секунди разделиха Девора Аврамова от медал

Двете момичета участваха и в надпреварата на 1500 метра. В това бягане Девора се класира седма (5.05.54 минути), а Маргарита – деветта (5.15.55 минути) от общо 26 състезателки. В Националния шампионат до 20 години участваха и трима представители на клуб „Тот атлет“.

Повече...

„Pasta Gabrovo“, „Шести участък“ и „Виктория“ са първите четвъртфиналисти

Започналият с фалстарт участието си в турнира тим на „Pasta Gabrovo“ набира все по-сериозна скорост и в първия кръг от елиминациите отстрани състава на „Карата ауто“. Селекцията на Радослав Спасов започна ударно срещата. Христо Минчев откри головата сметка минута и 32 секунди след началото, а след още 36 секунди Атанас Христов покачи на 2:0.

Повече...

„Виктория“, „Империя“ и „Община Габрово“ са осминафиналистите от група II

При последното завъртане в групата двата състава се изправиха в директен двубой за челната позиция, но не успяха да излъчат победител. „Виктория“ поведе с 2:0, с попадения на Християн Кожухаров в 7-та и Захари Михайлов в 16-а минута, но Момчил Савов с два бързи гола в края на полувремето възстанови равенството.