Кадетките на "Чардафон-Орловец" на финали

За първи път в историята на габровския баскетбол кадетките на Чардафон-Орловец ще играят на финали на държавното първенство. Талантливите момичета, водени от Анита и Виктор Крушеви, стигнаха до успеха след тройна въртележка в може би най-тежката квалификационна група - в Асеновград.

Повече...

Васко Денчев започна с победа Българските даунхил серии за 2018-та

Габровският колоездач Васил Денчев стартира успешно в Българските колоездачни серии по спускане.Шампионът за 2016-та и 2017-та в категория Хардтейл спечели надпреварата в Петрич.

Повече...

9 медала за малките каратисти на клуб "Надежда"

Държавни шампиони в дисциплината кумите станаха Боян Василев и Моника Стоянова във възрастовата група до 14 години, и Александра Бондокова при момичета до 12 години. Бронзови медали завоюваха Симона Илиева при 12 годишните, Кристина Илиева и Стиляна Меразова при 14 годишните.

Повече...

„Бъки“ е новият шампион на България по хандбал при жените!

Женският отбор на ХК „Бъки“ триумфира с шампионската титла на България по хандбал. Воденият от Веселина Златева тим спечели безапелационно като гост и втория мач от Суперфинала срещу състава на „Свиленград“, и сложи край на финалната серия с 2:0 победи.

Повече...

125 деца в Празник на баскетбола

Ощо 167 момиченца и момченца правят първите стъпки в баскетбола в Габрово и Дряново, в повечето от градините групите са от 14-15 деца. Рекордьор е "Радост" - 44, втора е дряновската "Детелина" - 36.

Повече...

„Гората на страха“ край Габрово очаква 150 пилоти този уикенд

„Forest of fear`2018“ ще се проведе в два етапа. В събота е навигацията, със старт-финал пред хотел „Импулс“ в местността Узана. За „Профи“ и „Експерт“ трасето ще бъде ще с дължина от 90 километра, а за клас „Стандарт“ – 70 км, (2 обиколки, съответно по 45 км и 35 км). Презареждането ще бъде пред хотел „Импулс“.

Повече...

Девора Аврамова и Маргарита Радева донесоха трето място на България

Двете габровски момичета, възпитанички на треньора Веселин Георгиев, се състезаваха в групата на девойките под 20 години и заедно с Денислава Борисова (СКЛА Шумен) и Габриела Михайлова (КЛА Локомотив, Дряново) качиха България на третото стъпало на стълбичката за награждаване. Първото място зае отборът на Турция, следван от тима на Румъния.

Повече...

„Бъки“ поведе в Суперфинала

Отборът на „Бъки“ направи крачка към титлата в женското хандбално първенство, като записа категорична победа над състава на „Свиленград“ в първата среща от Суперфинала.

Повече...

Можем ли да видим "Чардафон-Орловец" в Националната баскетболна лига някой ден?

След официалното възстановяване на легендарния габровски баскетболен клуб "Чардафон-Орловец" в края далечната 2009-та година, тима премина през известни препятствия. Големият пробив дойде в средата на 2013-та година, когато ЧАО влезе в Професионалната "А" БГ, въпреки че тимът бе съставен изцяло от юноши, които играеха на аматьорски начала.

Повече...

Първи габровски медал от европейско първенство по таекуон-до

В естонската столица Талин се проведе европейският шампионат по таекуондо ITF за всички възрасти.