Христина Козарева представи България на Европейското по колоориентиране

Препоръчана! Hristina-Kozareva-
Христина Козарева
Христина Козарева беше един от българските участници на Европейското първенство по колоориентиране в Абрантес, Португалия.

Първенството на Стария континент бе и кръг от Световната купа в тази разновидност на ориентирането.
Поливалентната Христина Козарева беше единствената българска представителка в елита при Жени-21. Състезателката на габровския КСО „Узана“ завърши 32-ра в 16,3 километровата средна дистанция с 350 метра сборно изкачване и 20 контролни точки. На дългата дистанция (29,6 км, 510 м сборно изкачване, 20 КТ) Козарева се класира 24-та. Шампионки и в двете индивидуални дисциплини станаха състезателки от Дания.
В смесената щафета на първенството Христина Козарева участва заедно с двамата родни представители при Мъже-21 - Николай Начев и Виктор Мерджанов. Отборът ни завърши на 28-мо място.