74 млади състезатели от 17 клуба участваха в традиционното колоездачно изкачване на Узана

Nagrazhdavaneto-na-priz-orite-se-provede-na-ploschad--V-zrazhdane”,-a-otlichiyata-vr-chi-zamestnik-kmet-t-Mariya-Iozova.
Награждаването на призьорите се проведе на площад "Възраждане”, а отличията връчи заместник-кметът Мария Йозова.
Проявата беше организирана от местния КК „Янтра-Исполин“

74 състезатели от 17 клуба, както и представители на Сърбия взеха участие в традиционното колоездачно шосейно изкачване на Узана за Купа "Габрово". Проявата беше организирана от местния КК „Янтра-Исполин“ с подкрепата на Министерството на младежта и спорта по програма „Децата и спортния клуб“ и с огромното съдействие на Община Габрово.
Състезанието беше за момичета и момчета младша и старша възраст и юноши и девойки младша и старша възраст.
За юношите младша и старша възраст и девойките старша възраст трасето беше с дължина от 16.7 километра. Стартът ще бъде даден малко след Хаджицонев мост при разклона в посока Узана, а финалът ще бъде при хижа Еделвайс.
За момчетата, момичетата и девойките младша възраст финалът беше пред училище „Тота Венкова“, а изкачването с дължина от 6.9 километра.
В най-сериозната надпревара при юношите младша възраст Купа „Габрово“ спечели Радостин Златев от клуб „Цар Симеон“ (Пловдив), а втори и трети завършиха състезателите на „Несебър“ Веселин Георгиев и Мирчо Мъглижанов. При юношите младша възраст трофея взе Димо Костов (Thoi Filias), следван от Павел Димитров (Лястовица, Казанлък) и Филип Магалчев (Свиленград). Дуня Чобанович от националния отбор на Сърбия спечели състезанието при девойките старша възраст, а след нея финишираха Никол Ангелова (Несебър) и Теодора Матеева (Esetec-Picolinos).