„Дазоригинал" и „Локомотив" са на четвъртфинали

Водеща! S-po-dve-pobedi-„Lokomotiv“-(Dryanovo)-i-„Dazoriginal“-zaemat-p-rvite-dve-mesta-v-grupata
С по две победи „Локомотив“ (Дряново) и „Дазоригинал“ заемат първите две места в групата
Приключи второто завъртане в групите на XXX-я турнир по минифутбол за Купата на Община Габрово

С двубоите между „Дазоригинал“ – „Green House“ и „Локомотив“ (Дряново) – „Копакабана“ приключи второто завъртане в групите на XXX-я турнир по минифутбол за Купата на Община Габрово. След тях станаха ясни още два сигурни участника в четвъртфиналите. Това са съставите на „Дазоригинал“ и „Локомотив“, които постигнаха втори победи в група IV.
„Дазоригинал“ пречупи селекцията на „Green House“. Получи се оспорван двубой, който беше решен след почивката. През първата част Калоян Киров изведе „Дазоригинал“ напред, Дориян Николаев изравни, а Киров с второто си попадение секунди преди края на полувремето даде минимален аванс на тима си на почивката – 2:1. Пет минути след началото на втората част Александър Аджов за втори път възстанови равенството, но секунди по-късно Димитър Митев направи резултата 3:2. Дориян Николаев пропусна страхотна възможност да върне отново паритета и това беше наказано от състава на „Дазоригинал“, който реализира още две попадения в минутите до края. Светомир Събев реализира за 4:2 в 30-ата минута, а Димитър Митев в 34-ата оформи крайното 5:2.
Другият двубой от второто завъртане в групата противопостави „Локомотив“ (Дряново) и „Копакабана“. Очакваше се сериозна битка между двата тима, като целта на „Копакабана“, който загуби първия си мач на турнира, бе да търси победа, за да запази шансове за класиране на четвъртфиналите. Не се получи обаче и бързите момчета от „Локомотив“ наложиха пълно надмощие. Още в 3-ата минута Димитър Колев даде аванс на дряновци. В 7-ата Християн Данчев покачи на 2:0, а Траян Димитров направи резултата класически на полувремето. През втората част Християн Данчев и Теодор Станиславов оформиха крайното 5:0.
С по две победи „Локомотив“ (Дряново) и „Дазоригинал“ заемат първите две места в групата. Двата състава ще определят победителя в група IV в директен двубой, който ще се състои на 30-ти януари (вторник) от 18:00. Съставите на „Копакабана“ и „Green House“ пък ще търсят победа за престиж в последния си мач на турнира, който е същия ден от 19:00.