11 призови за КСО „Узана" в надпреварата за Купа „Дряново", Илияна Илиева първа за Купа „НСА-Сивен"

Около 300 ориентировачи от 28 отбора от България и Румъния премериха сили в традиционното национално състезание за Купа „Дряново“.

Повече...

Трима адаши с победи в еврошампионата в “Grand prix България 2024” на "Горна Росица"

Трима адаши, носещи името Георги, спечелиха победи на считаното за най-добро мототрасе в света - "Горна Росица" в  „Grand prix България 2024“, който се проведе през уикенда.

Повече...

Рая Шикова от Математическата в отбор А

Два сребърни медала за България на Европейската олимпиада по експериментални науки

Повече...

Концерт-спектакъл „Балетни мечтания“

Поводът е 20-годишнината на Танцова школа „Лиана“

Повече...

Генади Цитлакидис – председател на БСП - Габрово

Новият председател и общинския съветник от „БСП за България“ в ОбС – Габрово очерта задачите пред местната структура на партията

Повече...

„Респектира качеството на селектираните спектакли"

Аглика Стефанова-Олтеан: театровед, председател на журито на „Соло Акт 2024":

Повече...

Ненчо Илчев: “Аз съм един щастлив човек"

IX Международен фестивал на монодрамата “Соло Акт“ 2024

Повече...

Георги Глушков - министър на спорта

Роденият в Трявна първи българин в НБА ще бъде част от служебното правителство на Димитър Главчев

Повече...

"Хитът на сезона" от Здрава Каменова – най-добър моноспектатъл в SOLO ACT 2024

Професионалното жури връчи извънредна награда за нов български драматургичен текст на Теа Денолюбова за „Боже мой“

Повече...

Откриха "Соло Акто 2024", Куркински и Ранков напълниха залите

В Габровския театър откриха международния фестивал на монодрамата „Соло Акт” 2024

Повече...

Безименното коте в ДХС вече е Спас

Вчера, на рождения ден на Музея на хумора и сатирата, бе кръстено #безименното коте, което посреща посетителите в културната институция.

Повече...

Световно злато за Александър Савеков и Преслава Драганова от “Ритмика"

Нов успех на габровската двойка след шестото място на Световното първенство в  Шладминг

Повече...

Десет представители на МСП от Габрово бяха на обмяна на опит в Норвегия

Посещението беше организирано от Габровската търговско-промишлена палата и норвежкия партньор Prios Kompetanse AS Steinkjer

Повече...

Теодор Кабакчиев с победа във Франция

Габровският супер талант Теодор Кабакчиев спечели първото в историята ново френско хард ендуро състезание - La Castagn Hard.

Повече...

Д-р Георги Шандурков: Линейки имаме достатъчно, лекарите не достигат

През 2023 г. екипи на ЦСМП Габрово са оказали спешна медицинска помощ на 20 406 лица