„Узана" спечели надпревата с 34 клуба

Топ новина! V-otbornoto-podrezhdane-mezhdu-uchastvaschite-34-kluba-gabrovskiyat-„Uzana“-zavoyuva-p-rvoto-myasto-s-327-tochki
В отборното подреждане между участващите 34 клуба габровският „Узана“ завоюва първото място с 327 точки
Първото за сезона състезание по лятно ориентиране се проаведе навръх Трети март

Габровският КСО „Узана“ спечели първата надпревара за сезона в лятното ориентиране. И тази година традицията не бе нарушена и първият официален старт бе организиран и проведен от СКО „Север“ (Плевен) на нова карта в района на село Горталово. Състезанието се проведе в деня на Националния празник на България 3 март в каньона на река Чернялка, а на старт застанаха повече от 400 ориентировачи. В отборното подреждане между участващите 34 клуба габровският „Узана“ завоюва първото място с 327 точки, следван от „Валди“ (София) с 308 и „Браун тим“ (Велико Търново) с 233.

Косара Ботева
    Престижно второ място в елитната група при дамите зае Косара Ботева. Тя изостана с минута от победителката Антония Георгиева (Валди, София) по 4.8 километровата дистанция с 24 контролни точки. В елита при мъжете на 5.9 км с 27 контроли Николай Начев остана на 5 минути от призовата тройка и завърши четвърти.
    Победи в своите възрастови групи извоюваха Моника Кирилова при девойките до 14 години, Анна Марея Игнатова при Жени-20 и Юлия Христова при Жени-65. Втори места заеха Яна Каруба (Ж40) и Лидия Николова (Ж55), а на третото стъпало на почетната стълбичка се качиха Ройан Венков (М12) и Яна Генчева (Ж40). На крачка от призовата тройка останаха Ивет Георгиева (Ж14), Рая Христова (Ж18), Йордан Тихомиров (М20) и Милена Кръстева (Ж35). Точки за габровския клуб донесоха общо 29 състезатели.
    Надпревара в традиционното състезание за Купа „3-ти март“ имаше и за най-млаките – на възраст под 10 години. При момчетата Стефан Христов и Александър Венков от „Узана“ заеха първите две места, а при момиченцата Елина Табакова се класира трета.