Над 350 души се състезаваха за Купа “Габрово”

Iliana-Ilieva-specheli-zlatoto-pri-zhenite
Илиана Илиева спечели златото при жените
Над 350 състезатели застанаха на старт в поредното издание на надпреварата по спортно ориентиране за Купа “Габрово”.

Проявата, организирана от местния КСО „Узана“ с подкрепата на „Идеал Стандарт-Видима“ АД, се състоя в района на местността Градище и премина под знака на високите температури. Ориентировачи от 45 български клуба кръстосваха горите над града, участие взеха и гости от Норвегия и Русия. Състезанието се състоеше от два отделни старта с общо класиране по време.
Сестрите Илиана Илиева и Силвия Шандуркова се качиха на стълбичката за награждаване в елитната група при жените. Илиана завоюва златото с най-добро време и в двата състезателни дни, а Силвия се класира трета. Първи места в надпреварата завоюваха също Алекс Сархачев (М14), Никол Иванова (Ж12) и Цвета Комитска (Ж18). Йордан Тихомиров завърши втори при Мъже-16, втора се класира и Юлия Христова при Жени-55. Трети места заеха Анна Марея Игнатова (Ж16) и Симона Виденова (Ж18). Призово място при най-малките, на възраст до 10 години, зае и Стиан Илиев. Той се класира трети, следван от други двама малки ориентировачи на габровския клуб - Юлиан Илиев и Георги Пенчев.