Осем габровски медала от Купа България по ориентиране, отличен за фамилия Шандуркови

Osem-gabrovski-medala-ot-Kupa-B-lgariya
Осем габровски медала от Купа България
Осем отличия завоюваха представителите на габровския клуб „Узана“ от най-голямото състезание по спортно ориентиране у нас - Купа България.

45-тото издание на тридневната надпревара беше едно от най-посетените в последните години и привлече над 900 ориентировачи, в т.ч. и гости от Румъния, Турция и Естония. Стартовете се проведоха в околностите на Обзор.
Много силно представяне направиха наследниците на легендата на габровското спортно ориентиране Васил Шандурков. Призови места завоюваха двете му дъщери - Илиана и Силвия, тяхната майка Юлия Христова, внуците Алекс и Ева Сархачеви и съпругът на Илиана - Лъчезар Илиев. Минута не достигна за медал и малкия Стиан Илиев.
Шесткратната носителка на Купа България Илиана Илиева участва в елитната група при дамите (Ж21Е) и спечели бронза с второ и две трети места в отделните стартове. Кристина Иванова (Младост, Благоевград) спечели Купата, а съотборничката ѝ Лилиана Гоцева завърши втора. Останалите от фамилия Шандуркови бяха без конкуренция. Алекс Сархачев завоюва златото при момчетата до 12 години с аванс от 12 минути пред втория, убедителна беше и Ева Сархачева в същата възрастова група при момичетата. Силвия Шандуркова и Лъчезар Илиев спечелиха надпреварите при Жени-35 и Мъже-35, а Юлия Христова беше най-бърза при Жени-60.
Още две призови места на КСО „Узана“ донесоха Никол Иванова и Елеонора Николова. Никол изостана с 5 минути в общото време от Ева Сархачева и се класира трета при момичетата до 12 години. Състезаващата се треньорка на габровските ориентировачи Елеонора Николова пък спечели с лекота и аванс от над 30 минути победата при Жени-40. Близо до подиума, на 4-та позиция, завършиха Стиан Илиев (М10), Анна-Марея Игнатова (Ж16) и Тихомир Галов (М20).