Добро представяне на габровските ориентировачи в Купа „Великден“

600-s-stezateli-se-vklyuchiha-v-nadprevarata
600 състезатели се включиха в надпреварата
28 призови места завоюваха състезателите на КСО „Узана“ от традиционното международно състезание за Купа „Великден“.

В четиридневната надпревара, организирана от търговищкия клуб „Вариант 5“, се включиха над 600 състезатели по спортно ориентиране от 7 държави - България, Турция, Румъния, Сърбия, Швейцария и Молдова. Проявата включваше масов старт, спринт, средна и дълга дистанция, проведени по четири трасета в област Търговище.
С четири първи места в Купа „Великден“ се отличи Алексей Сархачев. Той беше над всички във възрастовата група на момчетата до 12 години, а в спринта грабна златото при по-големите - М14. Като цяло представянето на наследниците на големия Васил Шандурков беше чудесно. Илиана Шандуркова, по съпруг - Илиева, записа подиум в елита при дамите (Ж21) и в четирите старта. Втори места зае в средната и дългата дистанция, а в масовия старт и спринта се класира трета. Съпругът ѝ Лъчезар Илиев спечели стартовете на дълга и средна дистанция при Мъже-35, с призово класиране се отчете и малкият Юлиан Илиев - трети при момчетата под 10 години в масовия старт.

Сестрата на Илиана - Силвия Шандуркова, също се качи четири пъти на стълбичката за награждаване, като зае втори места във всички дисциплини. Дъщеря ѝ Ева Сархачева се класира първа на средна дистанция и втора на дълга при момичетата до 12 години, а Нора Сархачева завърши трета при най-малките (до 10 год) в масовия старт. Чудесното фамилно представяне допълни Юлия Христова с четирите си втори места при Жени-60.
Още няколко състезатели на габровския клуб се завърнаха с отличия от Купа „Великден`2022“. Ясемин Занкова спечели старта на дълга дистанция при девойките до 18 години, а в масовия старт се класира втора. Състезаващата се треньорка на габровските ориентировачи Елеонора Николова записа втори места в масовия старт и средната дистанция, а на спринта завърши трета.

Бронзово отличие взе и Стоян Дачев от спринтовата надпревара при Мъже-50.