Силно габровско представяне на ДП по ски ориентиране, женската щафета е №1 в България

Водеща! 200-orientirovachi-uchastvaha-v-nadprevarata
200 ориентировачи участваха в надпреварата
Множество призови класирания записаха състезателите на КСО „Узана“ на Държавното първенство по ски ориентиране за 2023 година.

Шампионатът се проведе в рамките на четири дни в местността Узана с участието на над 200 ориентировачи от клубовете в страната. Те се бориха за отличията в дисциплините спринт, дълга дистанция, средна дистанция и щафети.

От индивидуалните стартове домакините от КСО “Узана“ завоюваха 43 призови места. Трикратни държавни шампиони станаха Алекс Сархачев при момчетата до 12 години, Преслав Митев и Никол Иванова при 14-годишните, както и Цвета Комитска при девойките до 20 години. По два златни медала спечелиха Рая Христова (Ж16), Анна Марея Игнатова (Ж18) и Юлия Христова (Ж60), а по една победа в индивидуалните дисциплини взеха Никол Илиева (Ж12, средна дистанция), Йордан Тихомиров (М20, спринт) и Ясемин Занкова (Ж18, средна дистанция). Класирания в призовите тройки на отделните стартове записаха още Моника Кирилова (Ж14), Сиана Матева (Ж14), Симона Виденова (Ж20), Калина Пенчева (Ж20), Диана Симеонова (Ж50), Хрисимир Христов (М12), Владимира Данкова (Ж12), Ева Сархачева (Ж14), Теодор Петков (М16) и Борис Карабойков (М18). Общо от спринта, средната и дълга дистанция КСД „Узана“ завова 21 златни, 12 сребърни и 10 бронзови отличия.

В щафетната надпревара габровският клуб беше над всички. Престижната титла при Жени-21 беше спечелена от тройката на „Узана“ в състав: Косара Ботева, Силвия Шандуркова, Ева Симеонова, а със сребърните медали се окичи вторият отбор на клуба: Христина Козарева, Петя Стоева, Рая Христова. В елита при мъжете (М21) тройката на габровския клуб - Васил Михайлов, Добромир Добрев, Мартин Пенчев, завоюва бронзовите отличия. Шампионски титли взеха също отборите на „Узана“ при Жени-20 (Симона Виденова, Калина Пенчева, ЦветаКомитска), Жени-18 (Ясемин Занкова, Никол Иванова, Анна Марея Игнатова), Мъже-18 (Борис Карабойков, Петър Кръстев, Йордан Тихомиров), Мъже-14 (Георги Кабакчиев, Мартин Богданов, Преслав Митев), Жени-12 (Никол Илиева, Сияна Петрова, Владимира Данкова). Втори места заеха щафетите при Жени-16 (Яна Дочева, Рая Иванова, Ивет Георгиева) и Мъже-12 (Ройан Венков, Преслав Димитров, Марин Христов), на трето място се класира тройката при Мъже-16 (Иван Дочев, Алекс Сархачев, Теодор Петков).