Трима адаши с победи в еврошампионата в “Grand prix България 2024” на "Горна Росица"

S-stezanieto-ofitsialno-be-otkrito-v-nedelya- kmeta-na-Obschina-Sevlievo-Obschina-Sevlievo-d-r-Ivan-Ivanov
Състезанието официално бе открито в неделя  кмета на Община Севлиево Община Севлиево д-р Иван Иванов
    Трима адаши, носещи името Георги, спечелиха победи на считаното за най-добро мототрасе в света - "Горна Росица" в  „Grand prix България 2024“, който се проведе през уикенда.

Участваха над 140 състезатели от България, Румъния, Сърбия, Турция, Молдова, Босна и Херцеговина, Унгария, Гърция и Кипър. Надпреварата бе кръг Европейския шампионат в класовете EMX 65 и EMX 85, кръг от Балканското първенство – BMU, както и втори кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос.
    Победи в първия ден записаха Георги Георгиев от „Панчо рейсинг тийм“ в клас МХ 50, Григор Царев от „Джи ар си моторспорт 2020“ в МХ, Георги Иванов от „Ридо Самоков“ в МХ 250, Йонут Кожану от Румъния в клас МХS и Калчо Димов от „Смарт МХ мото“ в МХS 55+.
    Състезанието официално бе открито в неделя  кмета на Община Севлиево Община Севлиево д-р Иван Иванов, президентът на Българската федерация по мотоциклетизъм Bulgarian Motorcycle Federation Ангел Траков Angel Trakov, Джанмарко Сантучи Gianmarco Santucci – член на Управителния съвет на БФМ, както и гости от FIM Europe.
    През втория ден - в неделя, Георги Илиев спечели победата в кръга от Европейския шампионат по мотокрос в клас МХ 65.
    При 85-кубиковите втори остана Георги Гинов. Българите доминираха в стартовете от Балканския шампионат Balkan Motorcycling Union - BMU, като титлите в своите класове спечелиха Георги Георгиев (МХ 50), Георги Илиев (MX 65), Данаил Стефанов (МХ 2 Джуниър и МХ 2), Майкъл Иванов (МХ 1) и Григор Царев (МХ).
Класиране в Европейски шампионат в „Grand prix България"