Стремим се да превърнем галерията от експозиционен в социален център с все по-активно участие в живота на града
Социален диалог за югоизточна Европа
Нова роботизирана линия в завода за керамика към „Идеал Стандарт-Видима“
100 години са малко - пак измислят причини да бавят тунела под Шипка
Нина Димитрова: Комедията има висша мисия - да обърне погледа на човека към самия него и да го накара да се посмее на себе си, не над другия
Пет медала за СКГ "Бадминтон"
Кои хазартни игри предлагат най-големи шансове за успех в казино Сезам?
Даниела Йорданова: "Акцентите на КТ "Подкрепа" са експертиза, активност и компетентност"
Име: Тихомир Църов Град: Габрово Дом. адрес: ул. "Ангел Коънчев" 52, ет.4, ап. 7 Телефон: Email: 107547838
Публикации на автора
Кирилка Торлашка прпеподава на децата технологии от бъдещето
„Необходими са постоянство и усилия, за да се постигне нещо значимо“, заяви проф. Димитрова пред годишното събрание на музей „Етър“
Използването на социалните мрежи за разрушаване авторитета на една институция е познат прийом в конкуренцията, когато средствата не се подбират
Посетителите ще видят как се прави пестил от сливи, популярен и като „габровски шоколад“
Изложбата „Майсторлък за бъдещето“ бе открита в Изложбена зала 2 на музей „Етър“ в присъствието на Невена Минева, зам.–кмет по културата на Община Габрово и Ганчо Данаилов – майстор ножар и представител на Занаятчийска камара.
„Подаряваме на българския туризъм новата си книга в годината на 65 юбилей на Асоциацията на журналистите и писателите по туризъм“ – с това послание започва „България през погледа на 21 журналисти“, издадена през 2021 г.
Какво е гайтан и как се изработват предмети от него – това научиха участниците в международен проект, реализиран от Музея-галерия в черногорския град Никшич.
Честит празник, бъдете здрави и ни вярвайте. Няма да допуснем да се направи нещо, което противоречи на завета на Лазар Донков!
Във фонда на музея се съхраняват десетки хиляди етнографски предмети с висока стойност, които са част от националното богатство на България
Четирима нови български майстори са включени в дигиталното издание Homo Faber Guide на международната фондация „Микеланджело“.
Български деца, които живеят в Неапол със семействата си, направиха виртуално посещение на музей „Етър“.
Водните съоръжения са богатството на музей „Етър“. Въпреки че тяхната поддръжка е скъпа, необходимостта от такава дейност е осъзната.
За всяка от 17 работилници в музей „Етър“ ще бъдат предоставени по 5 000 лева от държавния бюджет.
Изработката на предмети от растителни материали е широко разпространена в миналото. Макар да се използват технически пособия, физическият труд и творческите възможности на майсторите имат сериозна роля за крайния резултат.
14-милионният посетител на музей „Етър“ е семейство Бойчеви от Русе.
„Доволен съм от постигнатите резултати”, кратко обобщава впечатлението си от петото издание на симпозиума за лендарт и кинетично изкуство КЕВИС главен асистент д-р Добрин Атанасов, който заедно с Галина Динева създава проектите през 2020 г.
В музей „Етър“ се отбелязва 13 юни – Световния ден на плетенето на открито. Атрактивна инсталация, на поляната до Ножарската работилница, привлича погледите на посетителите.
В началото на 80-те години на миналия век един млад журналист от националния вестник „Отечествен фронт“ се завръща за няколко дни в родния си град Габрово.
Музей „Етър“ е отворен за посетители от 9 май.
За да си герой, не е нужно да се „възпламениш“, понякога е достатъчно да издържиш
Знаете ли защо опитните габровки в миналото ходели на пазар с игла? За да надхитрят продавачките на масло, които поставяли в средата на съда една ряпа и около нея слагали маслото. Така количеството изглеждало внушително, а всъщност се спестявало значително количество от този ценен хранителен продукт.
В публикация на списание „Български фолклор“ музей „Етър“ е представен като добър пример за маркетинг на преживяванията.
За кулинарния конкурс „Гозби по стари традиционни рецепти“ през януари бяха одобрени четири рецепти.Той бе обявен по повод 55-та годишнина от основаването на музей „Етър“, която бе отбелязана миналата година. Конкурсът приключва през този месец, но по-късно през април музеят ще обяви друг, чиято цел ще бъде събирането и популяризирането на различни видове традиционни рецепти за приготвяне на зимнина.
Росица Бинева, уредник в музей „Етър”, бе единствен български представител на ХV симпозиум на Международното общество по молинология (TIMS), който се проведе в Берлин.
Потребителско име
Парола