„Янтра” се издъни в предпоследния кръг и е на крачка от изпадане

Топ новина! <p>Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ се издъни страхотно в предпоследния
„Янтра” се издъни в предпослед

Мъжкият отбор на „Янтра Габрово“ се издъни страхотно в предпоследния кръг на първенството в Северозападната „В“ група и е на крачка от изпадане.

светозар гатев

Избраниците на треньора Емил Георгиев не успяха да победят последния в класирането „Трявна“ на своя стадион „Христо Ботев“ и пропуснаха възможността да си гарантират оставането в групата кръг преди края на първенството.
Играта в 80% от времето се водеше в половината на гостите, но крайният резултат е 1:1. Габровските футболисти пропуснаха множество добри голови положения, като най-активен в това отношение беше централният нападател Ивайло Иванов, който направи непростими пропуски в началните минути и на двете полувремена. Добри възможности се отвориха също за Александър Маринов, Ивелин Димитров, Ивайло Христов и Алекс Згрипаров. Гостите пък при първия си сериозен и точен удар към вратата на „Янтра“ стигнаха до попадение. То падна в 85-та минута, а негов автор беше Николай Енев. В даденото от рефера Петър Кузев 6-минутно продължение домакините успяха да стигнат до изравняване с гол от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Росен Петков, а вратарят Димитър Пантев я превърна в гол за 1:1.
Минута преди това и двата състава останаха с по 10 души на терена, след като Ивайло Христов и Цветан Михов се сбутаха в наказателното поле и получиха червени картони.
Така „Янтра“ избегна загубата, но взе само една точка и вече за оставането на отбора в групата трябва да се правят сметки.
В последния кръг габровският тим ще гостува на „Ком“ и трябва да завърши поне наравно, за да остане пред тима от Берковица в класирането. Ако загуби, „Янтра“ ще трябва да разчита на евентуални поражения и на другите два преки съперника - „Павликени“ и „Гигант“, които гостуват съответно на „Партизан“ и „Видима Раковски“.
Дали габровският отбор ще остане в Северозападната “В” АФГ или ще придружи „Трявна“ към областната „А“ група ще стане ясно на 1 юни.
„Янтра Габрово“: Димитър Пантев, Христо Минчев, Иво Георгиев, Иван Стефанов, Емил Георгиев, Ивайло Иванов, Ивелин Димитров (78 мин. Ивайло Илиев), Александър Маринов (58 мин. Ивелин Драшков), Ивайло Христов, Калоян Илиев, Веселин Станчев (69 мин. Алекс Згрипаров)