Четири медала за лекоатлетите на АК "Орловец 93" от НШ по крос кънтри, Ния Вичева - шампион

Водеща! Девора Аврамова завоюва бронзово отличие.
За Ния Вичева това
Девора Аврамова завоюва бронзово отличие. За Ния Вичева това беше първи златен медал през сезона. Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев завърши по чудесен начин спортно-състезателната година и участието си във възрастовата група при момичетата по

Четири медала завоюваха атлетите на клуб "Орловец-93" на провелия се в Пирдоп Национален шампионат

по крос кънтри. Ния Вичева грабна златото, Християн Стоянов и Маргарита Радева се окичиха със сребро, а

Девора Аврамова завоюва бронзово отличие.

За Ния Вичева това беше първи златен медал през сезона. Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев

завърши по чудесен начин спортно-състезателната година и участието си във възрастовата група при

момичетата под 16 години. През следващия сезон тя вече ще се конкурира при девойките младша възраст.

Ния пробяга дистанцията от 2000 метра за 7.52 минути и изпревари с 3 секунди Стефани Йолова от Ловеч.

Трета завърши друга състезателка на СК “Стратеш Атлетик“ (Ловеч) - Лора Христова. В тази възрастова група

участваха още две лекоатлетки на „Орловец 93“. Ева Петкова се класира 9-та с време 8.34 минути, а Йоана

Йончева не завърши.

Сериозна битка за златото води и Християн Стоянов в бягането на 6000 метра при юношите старша възраст.

Талантът на АК “Орловец 93“ се бори до последно с Мартин Проданов, но загуби от пловдивчанина само с 1

секунда. Времето, за което Хрис пробяга дистанцията, бе 20.17 минути. Двамата си извоюваха правото да

представят България за Балканския шампионат по крос, който ще се проведе в края на месеца. С половин минута

по-бавен от Проданов и Стоянов беше бронзовият медалист - Николай Начев от „Балкан“ (Ботевград).

В същата възрастова група при девойките Девора Аврамова спечели бронзов медал в силната конкуренция на

две опитни състезателки от националния отбор - Силвия Георгиева (Евър, Варна) и обявената за „Изгряващата

звезда на Балканите“ за 2017 година Лиляна Георгиева (Тракия, Пловдив). Девора пробяга дистанцията от

4000м за 16.03 минути. Силвия Георгиева спечели с 15.00 минути, а Георгиева записа 15.35 мин.

Маргарита Радева оформи доброто представяне на състезателите от габровския клуб, като спечели сребърния

медал при девойките младша възраст. Тя пробяга дистанцията от 3 километра за 11.56 минути. По-бърза от нея

беше само вицешампионката за миналата година в тази възрастова група Дева-Мария Драгиева от Мездра. Тя

спечели с 11.35 минути.

Над 200 състезатели от 41 клуба участваха в Националния шампионат по крос кънтри. Шампионка на България

при дамите на стана състезателката на „Локомотив“ (Дряново) Маринела Нинева. Времето, за което тя измина

дистанцията от 8 километра, бе 30.48 минути. Нейни подгласнички станаха шампионката на страната в маратона

и 3000 м с препятствия Радосвета Симеонова (Добруджа 99 - Добрич) - 31:17 мин, и златната медалистка от НШ

в зала на 800 и 1500 метра Симона Миланова (Дунав - Русе) - 32:14 мин.