Девора Аврамова стъпи на подиума на Балканското първенство по планинско бягане

Девора Аврамова записа подиум в 61-то издание на Балканския шампионат по планинско бягане. Първенството се проведе в Чанаккале (Турция) с участието на атлети от девет държави в региона - Турция, България, Румъния, Сърбия, Босна и Херцеговина, Македония,

Повече...

Четири медала за лекоатлетите на АК "Орловец 93" от НШ по крос кънтри, Ния Вичева - шампион

Девора Аврамова завоюва бронзово отличие. За Ния Вичева това беше първи златен медал през сезона. Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев завърши по чудесен начин спортно-състезателната година и участието си във възрастовата група при момичетата по

Повече...

Министър Кралев награди Хрис Стоянов

Християн Стоянов  е бронзовият медалист от Световното първенство за хора с физически увреждания в бягането на 1500 м.

Повече...

Хрис Стоянов с втори финал в Лондон

осем, които ще спорят за отличията в надпреварата на 400 метра, категория T47. Хрис завърши четвърти в своята квалификационна серия на Олимпийски парк „Кралица Елизабет“ с най-добър личен резултат в дисциплината – 52.64 секунди.

Повече...

Хрис Стоянов е трети в света!

първенство при мъжете, като завърши трети в дисциплината 1500 метра (категория Т46) на шампионата на планетата за хора с физически увреждания, който се провежда в английската столица Лондон. Хрис направи страхотно бягане на Олимпийски парк „Кралица Елизаб

Повече...

Християн Стоянов с бронз от Румъния

Нов успех за най-добрия габровски лекоатлет през последните няколко години - Християн Стоянов.

Повече...

Хрис Стоянов с титла на 5000 метра от Националния шампионат до 20 години

спечели златото и сребро от Националния шампионат по лека атлетика за младежи до 20 години, който се проведе на стадион „Васил Левски“ в столицата. Хрис беше без конкуренция в бягането на 5000 метра и пресече финалната линия с персонален рекорд - 15.21.52

Повече...

Лекоатлетите Ния Вичева и Денислав Драшков с медали от Националния шампионат

открито за 2017-а. Първият бе за юношите и девойките под 18 години и се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Чаровната Ния Вичева от АК Орловец 93 стана вицешампион на България в бягането на 2000 метра с препятствия. Състезателката на треньора

Повече...

Вицешампионска титла за Божидара Гатева

С още един сребърен медал за габровската лека атлетика приключиха националните първенства за 2014 година. Последните два шампионата, които се проведоха на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен, бяха за момчета и момичета до 16 години и мъже и же

Повече...

Мартин Понев със злато на 8000 м!

Габровска титла в Националния шампионат по планинско бягане! Мартин Понев триумфира със златото от надпреварата на 8000 метра при юношите старша възраст в Пирдоп.