Златен дубъл на Християн Стоянов на НШ по лека атлетика, сребро за „Тот атлет“

Топ новина! Zlaten-dub-l-na-Hristiyan-Stoyanov-na-NSH-po-leka-atletika,-srebro-za-„Tot-atlet“
Много силно представяне на Християн Стоянов на Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени във Велико Търново.

Вицешампионът от Параолимпийските игри в Токио спечели по безапелационен начин и двете дисциплини, в които участва на стадион „Ивайло“. В традиционното за него бягане на 1500 метра габровският атлет, състезаващ се за „Дунав“ (Русе), спечели златото с резултат 3:53:15 минути. Секунда след него финишира Трифон Илиев (СКЛА Шумен), следван от Алекс Василев (Локомотив, Русе). Християн стана национален шампион и в бягането на 5 километра. В тази дисциплина възпитаникът на треньора Евгени Игнатов спра хронометъра на 14:40:2 минути. Пет секунди след него завърши Стоян Владков от дряновския „Локомотив“, а бронза взе Йоло Николов (Атлет, Мездра).
Още няколко габровски атлети завоюваха медали от Националния шампионат в старата столица. С екипа на „Берое“ (Стара Загора) Девора Аврамова стана вицешампион в бягането на 1500 метра с 4:27:40 минути, а на 5000 метра завърши четвърта, след дряновката Маринела Нинева. Божидара Гатева, състезаваща се за „Супер спорт“ (Варна), завоюва бронза на 400 метра с препятствия с 64.48 сек., трети се класира и Денислав Драшков (Славия, София) в същата дисциплина при мъжете. Неговото време беше 55.93 секунди.
Двата габровски клуба също имаха представители на първенството за мъже и жени. Вицешампионска титла на „Тот атлет“ донесе Соня-Регина Кайл. Тя завоюва среброто на 400 метра с препятствия, като спря хронометъра на 62.89 секунди. С 61.42 сек. златото спечели Кристина Борукова (Тракия-96, Пловдив).