„Янтра“ отстъпи в Благоевград с 1:4

Топ новина! -Yantra--imashe-povodi-za-radost-predi-pochivkata
"Янтра" имаше поводи за радост преди почивката

Отборът на „Янтра“ допусна загуба с 1:4 при гостуването си на може би най-стойностния и най-добре финансово обезпечен отбор във Втора лига – „Пирин“.

Мачът се игра под проливен дъжд на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Габровският тим даде надежди на своите привърженици, че може да измъкне нещо от „орлетата“, след като се оттегли на почивката при резултат 1:1. Домакините взеха инициативата в началните десетина минути, но добре групираните играчи на „Янтра“ не позволиха нищо повече от два далечни изстрела на Антон Карачанаков. В 19-та минута капитанът на габровския отбор Пламен Кожухаров напредна от центъра при контраатака и от границата на наказателното поле принуди вратаря Петров да боксира в корнер. В 22-ата минута Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но Гошев изби. При втория опит обаче, в 29-ата, Антон бе безпощаден, изпращайки топката в горния десен ъгъл. Под засилващия се дъжд и светкавици „Янтра“ изравни светкавично. Пламен Кожухаров изпрати фалцова бомба от 25 метра и топката влетя под гредата на плонжиралия Петров в 31-ата минута. Пирин тръгна отново напред, но четири минути преди почивката шут от 17 метра на Преслав Йорданов се отби от десния страничен стълб.

След почивката габровският тим продължи да действа добре в дефанзивен план, но в 54-та минута лоша преценка на Тони Иванов доведе подарък за Преслав Йорданов и „Пирин“ отново поведе. Опитният нападател се разписа и още един път в 74-та минута, а крайното 4:1 оформи с глава Джон-Кристоф Айна в заключителните секунди на редовното време.

В сряда предстои междинен кръг от първенството във Втора лига. „Янтра“ ще приеме на стадион „Христо Ботев“ игралия три сезона в елита тим на „Витоша“ (Бистрица). Мачът е с начален час 18.00.

В Благоевград „Янтра“ игра в състав: 23 Иван Гошев, 4 Илиян Попов (68` Атанас Стоименов), 5 Костадин Гаджалов, 89 Мартин Ангелов, 25 Христо Митев, 6 Петър Казаков, 21 Стоян Иванов (82` Ивайло Иванов), 7 Християн Кожухаров (60` Владислав Мисяк), 11 Искрен Писаров, 71 Тони Иванов (68` Емил Колев), 8 Пламен Кожухаров.

Треньор: Ст. Ацаров

Пирин“: П. Петров, Бастунов, Бодуров, Ст. Николов, Ал. Дюлгеров, Манолев (80 – Исуф), Сп. Георгиев, Станоев, Айна, Карачанаков, Пр. Йорданов (80 – Оукли)

Треньор: У. Фийни

Съдия: Ивелин Занев

Помощници: Вл. Ташков, Вл. Йорданов

Голмайстори: 1:0 Антон Карачанаков (29), 1:1 Пламен Кожухаров (32), 2:1 Преслав Йорданов (54), 3:1 Преслав Йорданов (74), 4:1 Джон-Кристоф Айна (90).

Жълти картони: Джон Аийна, Спас Георгиев (Пирин), Илиян Попов, Христо Митев (Янтра).