„Янтра“ отнесе „Марица“ пред над 800 зрители

Топ новина! Gabrovskine-futbolisti-chetiri-p-ti-imaha-povod-za-radost
Габровскине футболисти четири пъти имаха повод за радост
Габровският тим вече е на трето място след разгрома над пловдивския тим

Отборът на „Янтра“ изигра великолепен мач и се наложи с категоричното 4:1 над „Марица“ в двубой от 4-я кръг на първенството във Втора професионална лига. Срещата на стадион „Христо Ботев“ беше наблюдавана от над 800 зрители, които изпратиха с аплодисменти момчетата на Велислав Вуцов.
С успеха „Янтра“ вече има 7 точки в актива си и се изкачи на временната трета позиция в класирането във Втора лига преди изиграването на последните два мача от кръга във вторник.
Срещата започна с две дискусионни решения на главния съдия Димо Димов. Само 20 секунди след началото на мача, при борба за висока топка и удар глава в глава, Веселин Марчев от състава на гостите пострада, а направилият официален дебют с екипа на „Янтра“ централен бранител Иван-Йоанис Атанатос получи жълт картон още при първото си съприкосновение. В 11-та минута центриране на Тони Иванов беше спряно с „дълго рамо“ от Мирослав Пушкаров, но реферът подмина ситуацията. „Янтра“ поведе 3 минути по-късно. Петър Казаков изведе отлично Иван Василев зад защитата, а нападателят промуши топката между вратаря и преследващия го Пушкаров за 1:0. 10 минути по-късно съставът ни удвои преднината си с фантастично попадение на Божидар Томовски. След центриране на Валентин Цветанов от левия фланг, топката достигна до Томовски и 18-годишният младок от воле я заби неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0 – мечтан начин да отбележиш първия си гол в професионалния футбол. „Янтра“ можеше да приключи окончателно спора в 36-та минута. Тони Иванов изведе Дани Младенов зад защитата и опитният нападател излезе сам срещу Илия Николов, но стражът на пловдивчани успя да избие удара му.
Вместо 3:0 две минути по-късно резултатът стана 2:1. Недобра организация на габровския тим при изпълнение на ъглов удар доведе до попадение на Веселин Марчев и „Марица“ се върна в мача. До края на полувремето Дани Младенов пропусна още две възможности да възстанови разликата от два гола и двата състава се оттеглиха на почивка при 2:1.
В началните минути на втората част играчите на Николай Димитров се опитаха да приложат натиск в търсене на изравнително попадение и евентуално обрат в срещата. Пловдивчани създадоха няколко нелоши атаки, но не успяха да ги завършат и да застрашат сериозно вратата на Християн Василев. „Янтра“ дочака своя момент и пречупи съперника с трети гол. Валентин Цветанов поде отлична атака по левия фланг и подаде на Петър Казаков, който по отличен начин намери Тони Иванов на чиста позиция и „десятката“ на габровския тим за трети път опъна мрежата зад Илия Николов. Само 8 минути по-късно падна и четвъртото попадение във вратата на „Марица“. Цветанов открадна топката, проби отляво и центрира в наказателното поле. Влезлият като резерва Емил Колев успя да засече слабо, Николов изби с крак, но при добавката с глава нападателят на „Янтра“ не сбърка и покачи на 4:1. Публиката започна да скандира: „Още, още“ и действително можеше да падне и още един гол. Емо Колев беше близо и до второто си попадение в мача, но се размина пред голлинията с добро прострелно центриране на Ивайло Михайлов.
Предвид развоя на срещата, Велислав Вуцов даде възможност на почти всички, вписани в тимовия лист за мача, да запишат игрови минути. Дебют в професионалния футбол направи и 17-годишният Никола Ботев.
Недобро впечатление с изявите си остави реферът Димо Димов, който показа нееднакъв критерии в отсъжданията си при нарушенията и 4:1 в картоните в ущърб на габровския тим.
В следващия кръг „Янтра“ ще гостува на „Дунав“ в Русе. Мачът е в неделя, 13 август, от 18 часа.
ЯНТРА – МАРИЦА 4:1
Голмайстори: 1:0 Иван Василев (14), 2:0 Божидар Томовски (24), 2:1 Веселин Марчев (38), 3:1 Тони Иванов (64), 4:1 Емил Колев (73)
Янтра: Християн Василев, Божидар Томовски, Цветелин Радев, Иван-Йоанис Атанатос, Валентин Цветанов, Петър Казаков (к), Даниел Гаджев (60 – Ивайло Михайлов), Петър Вуцов (85 – Никола Ботев), Тони Иванов (69 – Георги Недков), Иван Василев (85 – Мартин Ангелов), Даниел Младенов (69 – Емил Колев).
Треньор: Велислав Вуцов
Жълти картони: Иван-Йоанис Атанатос, Цветелин Радев, Даниел Гаджев, Емил Колев.