„Янтра 2019“ поведе на „Лудогорец“, но допусна обрат в Елитната U19

Yantra-20199-povеdе-na--Ludogorеtss,-no-dopusna-obrat-v-Elitnata-U19
Юношите на „Янтра 2019“ отстъпиха с 1:2 на „Лудогорец 1945“ в двубой от II кръг на първенството в Елитната група U19.

Избраниците на треньора Веселин Антонов изиграха нелошо полувреме на стадион „Христо Ботев“ срещу един от фаворитите в групата и водеха с 1:0, но през втората част отпаднаха физически и допуснаха пълен обрат.

Габровският тим можеше да се оттегли и с по-добър аванс след първите 45 минути, но Антонио Обрешков пропусна две златни възможности. Първата беше още в 6-та минута на мача. Мартин Ботев открадна топката пред наказателното поле на гостите и пусна пас към Обрешков, който намери начин да стреля между двама бранители на „Лудогорец“, но на сантиметри встрани от вратата. Тимът от Разград отвърна с опасност пред габровската врата в 13-та минута. Николай Георгиев центрира от пряк свободен удар, а Александър Ганчев се измъкна зад защитата в наказателното поле, но не успя да засече с глава. „Янтра 2019“ оползотвори втората си възможност в мача в 26-та минута. След центриране от ъглов удар на Обрешков, Денис Дачев засече с глава и изведе домакините напред - 1:0. Шест минути по-късно Обрешков пропиля страхотен шанс да удвои аванса на „Янтра 2019“. Дачев проби от дясно и го изведе в наказателното поле на чиста позиция, но нападателят се забави с удара и топката му беше избита. Минута по-късно вратарят на габровския тим Валери Маринов предотврати изравнително попадение, останал очи в очи с Георги Бабалиев. До края на полувремето възпитаниците на Стефан Славов владееха повече топката, но не бяха особено ефективни в атакуващ план и на почивката „Янтра 2019“ се оттегли с аванс от един гол.

За съжаление, равенството беше възстановено само 58 секунди след подновяването на играта за втората част. Тимът от Разград спечели корнер и след изпълнението му капитанът на гостите Александър Ганчев се разписа с глава за 1:1. След това „Лудогорец 1945“ пое изцяло инициативата, а габровските момчета очевидно отпаднаха физически, отстъпиха изцяло центъра и се стремяха основно да накъсват темпото на съперника. След няколко пропуска на разградчани обаче логичното се случи. 10 минути преди края на редовното време отбраната на „Янтра 2019“ беше матирана от Преслав Петров и Георги Бабалиев. Първият асистира с глава, а вторият реализира за крайното 1:2.

„Две коренно различни полувремена. През първото, когато имахме сили и играехме на макс, нещата ни се получаваха. Създадохме 2-3 чисти положения. Едното, за щастие, реализирахме, но другите ги пропиляхме, а можеше да затворим мача още през първото полувреме и да си хванем питомното, както се казва. През втората част умората надделя, а и отборът на „Лудогорец“ е класен, добре селектиран и играе в този си вид вече 3-4 години. Гостите имаха пълно надмощие и при нас не само физически, а и тактически нещата взеха да куцат в игрови план. Стигна се до глупави грешки при головете, а реално, според мен, мачът беше за равен. В крайна сметка, честитя победата на „Лудогорец“. Момчетата се раздадоха до край и каквито сили имаха, и колкото имаха, ги вложиха. Продължаваме напред и ще търсим точки вече, защото два мача не можем да вземем такива, въпреки добрата игра. Смея да твърдя, че и в двата мача играхме съвсем приличен футбол, който е адекватен за тази група“, коментира треньорът на „Янтра 2019“ Веселин Антонов.

В III-я кръг габровският тим ще гостува на „Пирин“ в Благоевград. Мачът е следващия петък, 23 август.

Останалите резултати от II кръг: Черно море (Варна) - Славия 1913 (София) 3:0 Верея (Стара Загора) - Дунав 2010 (Русе) 3:4 Левски (София) - ЦСКА (София) 2:0 Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград) 5:0 Марек 1915 (Дупница) - Монтана 1921 (Монтана) 1:2 Царско село 2015 (София) - Септември (София) 2:1 Локомотив 1926 (Пловдив) - Берое (Стара Загора) 2:2 ОФК „Янтра 2019“ (U19): Валери Маринов, Михаил Йосифов, Валери Радославов, Ивелин Георгиев, Християн Радославов (53 Денислав Петков), Антонио Обрешков (79 Божидар Радев), Мартин Ботев, Денис Дачев (66 Мартин Ширтев), Даниел Генчев (53 Синан Ибраимов), Георги Петракиев, Асен Асенов.