„Янтра 1919“ взе градското дерби, но изпадна

Yantra-1919-vz-gradskoto-drbi,-no-izpadna

Иначе и второто градско дерби събра сериозен брой зрители на стадион „Априлов“. Двата отбора направиха приличен мач, като общо взето си поделиха по едно полувреме. Домакините стояха по-добре през първата част и пропуснаха да реализират добри ситуации. Стилян Михайлов, Христо Цонев и Йордан Иванов стреляха покрай вратата на Георги Милчев.

С гол на опитния Мирослав Иванов - Деко от дузпа отборът на „Янтра 1919“ спечели градското дерби срещу „Янтра Габрово“ от 29-я кръг на Северозападната Трета лига. Победата обаче се оказа Пирова, тъй като вече е сигурно, че воденият от Светлин Иванов тим ще бъде един от двата изпадащи от групата. Това стана факт, след като първият отбор над чертата - „Янтра“ (Полски Тръмбеш), направи равен у дома срещу „Ботев“ (Луковит) и кръг преди края има аванс от три точки пред „Янтра 1919“, както и предимство в директните двубои.

Иначе и второто градско дерби събра сериозен брой зрители на стадион „Априлов“. Двата отбора направиха приличен мач, като общо взето си поделиха по едно полувреме. Домакините стояха по-добре през първата част и пропуснаха да реализират добри ситуации. Стилян Михайлов, Христо Цонев и Йордан Иванов стреляха покрай вратата на Георги Милчев. „Янтра Габрово“ игра определено дефанзивно, но все пак също имаше своите моменти. В средата на полувремето Стефан Иванов отправи добър изстрел от дистанция, който Димитър Пантев отрази майсторски. Стражът на домакините се намеси великолепно и в 41-та минута, като изби силен шут на Пламен Кожухаров.

Седем минути след почивката Мирослав Иванов изработи дузпа за „Янтра 1919“, която в последствие сам реализира, и изведе отбора си напред. След гола съставът на Петър Кръстев тръгна да атакува и пренесе играта в половината на домакините. Създадени бяха и добри ситуации пред вратата на Пантев, но той беше стабилен в тази среща, а веднъж и гредата му помогна, след удар с глава на Тодор Чирпанов. В последния четвърт час „Янтра 1919“ игра в намален състав, заради червен картон на Ивайло Илиев, който направи паметно участие в мача. Играчът с №10 се появи като смяна в 64-та минута и секунди по-късно си заслужи жълт картон.

След още 11 минути игра реферът Станислав Ставров му вдигна и втори, заради груб фаул в центъра срещу Калоян Калчев, и за Илиев срещата и сезона приключиха. В даденото три минутно продължение „Янтра 1919“ направи бърза контраатака и беше много близо до втори гол, но Димитър Кръстев имаше ключова намеса на голинията и спря топката, която беше насочена към опразнената врата от Ивайло Христов.

Това беше първа победа за „Янтра 1919“ при четвъртия мач между двата тима. „Янтра 1919“ записа и първи гол в своеобразното в дерби на Габрово при мъжете. Преди това отборът допусна две загуби в „А“ ОФГ (0:1, 0:3), а през есента отстъпи на „Христо Ботев“ с 0:2.

Кръг преди края на сезона в Северозападната Трета лига „Янтра 1919“ остава на предпоследното 15-о място с актив от 23 точки, а „Янтра Габрово“ заема 7-та позиция с 40 точки. В последния 30-и кръг воденият от Светлин Иванов тим ще гостува на „Вихър“ в Славяново, а „Янтра Габрово“ ще приеме на стадион „Христо Ботев“ плевенския „Спартак“. Двубоите са следващата неделя, 3-ти юни.