Второ място за девойките на "Янтра"

15-godishnite-momicheta-na--Yantra-
15-годишните момичета на "Янтра"
Девойките на "Янтра" заеха второ място в поредния турнир за сезона във възрастовата група до 15 години.

Той се проведе на терена с изкуствена трева в спортен комплекс „Христо Ботев“ с участието на четири отбора.
Възпитаничките на треньора изиграха страхливо първия си мач от надпреварата, срещу „Етър“ (В. Търново), и отстъпиха с 0:4. Във втората среща момичетата ни надиграха състава на „Чавдар“ (Троян) с 2:1, в които имаше и състезателки над позволената възраст. Попаденията, които донесоха успеха, бяха дело на Цветелина Станчева и Теодора Сомова. Отборът ни завърши турнира с изразителна победа над четвъртия участник в надпреварата - „Севлиево лейдис“. Срещата завърши при резултат 4:0. Радост Карлиева откри резултата, а Цветелина Станчева покачи на 2:0. През втората част Дарена Радева вкара трети гол, а Анджелина Динева оформи крайния резултат.
С три победи "Етър" завърши на първо място, "Янтра" остана на второ, а третата позиция заеха момичетата от Севлиево.
В края на тази седмица изява ще имат и най-малките момичета на "Янтра". Севлиево ще бъде домакин на турнир за момичета до 11 години, в който ще участват шест отбора - "Етър", "Светкавица" (Градежница), "Янтра", "Янтра 2013", ЖФК "Бургас" и домакините - "Севлиево лейдис". Срещите са в неделя на терена на Детско-юношеската школа в съседния град.