„Виктория“ поведе в група IV, „Young boys“ спечелиха публиката

Препоръчана! Ponnakoga-rеzultatat-nе-otrazzava-rеalnostitе-na-tеrеna
Понякога резултатът не отразява реалностите на терена

Отборът на „Виктория“ поведе след първото завъртане в предварителна група IV на XXVII-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. В здрав мач тимът се наложи с 5:1 над „ВиК“, но резултатът не отразява реално показаното от двата отбора на терена.

„Виктория“ поведе с 2:0 през първата част, с голове на Александър Маринов и Стефан Иванов, но в средата на втората Милен Панчев върна интригата - 2:1. Съставът на „ВиК“ имаше възможности и да изравни, но не успя да ги реализира. Четири минути преди края Илиян Тосунов реализира гола на успокоението за „Виктория“, а след него Петър Казаков заби още две бързи попадения за убедителното 5:1. В другата среща от групата отборът на „Балкан“ изненада неприятно третия в миналогодишното издание на турнира „Pasta Gabrovo“, в чиито редици беше и шампионът на България с „Левски“ и „Лудогорец“ Мирослав Иванов. Подсилената от външни играчи селекция на Радослав Спасов получи гол още в 55-та секунда на мача и до края не успя да го върне. Точен беше Красен Кръстев. Момчетата от „Балкан“ играха много здраво, удариха и греда чрез Алекс Згрипаров и съвсем заслужено спечелиха трите точки. Много близо до изненадата в група V беше съставът на „Young boys“. Младите габровски момчета, пълни дебютанти в турнира, измъчиха максимално шампиона „Стеф“ и спечелиха със сърцатата си игра публиката в зала „Орловец“. Очакванията за лесна победа на миналогодишния първенец изобщо не се оправдаха. Иван Лесев изведе „Стеф“ напред в 5-та минута, но в 13-та Томислав Колев възстанови равенството. Въпреки чудесните изяви на вратаря Делян Арабаджиев, до края на полувремето Лесев успя да мушне още два гола, вторият от които много елегантно - с пета, и на почивката шампионите имаха добър аванс - 3:1. Младите лъвчета не свалиха гарда, бориха се здраво и през втората част и пет минути преди края и залата изригна след страхотен шут на Християн Радославов за 3:2. До пълна изненада обаче не се стигна, въпреки че „Стеф“ натрупа пет нарушения и дългата дузпа висеше на косъм. Така или иначе, отборът на „Young boys“ записа един много добър резултат и има чудесни изходни позиции, за да търси класиране във втората фаза на турнира. Другият мач от първия кръг в групата се игра по-късно вчера и противопостави „Игълс“ на севлиевския „АВВ“.