26 гола паднаха в първия ден на турнира по минифутбол

Топ новина! 26 gola padnaha v parviya dеn na turnira po minifutbol
Головете валяха един след друг в зала "Орловец"
Три убедителни победи записаха отборите на „Делта гард“, „Шести участък“ и „Веспа“ в откриващия ден на XXVII-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово.

В група I начело след първите два мача излезе отборът на „Делта гард“. „Гардовете“ надиграха с категоричното 7:1 състава на „Рио“. Николай Стоянов реализира първото попадение в срещата още във 2-та минута, а в 4-та покачи на 2:0. След още две минути Нено Караджов се разписа за 3:0 и това беше резултатът на почивката. През втората част Пенко Стефанов, отново Нено Караджов и на два пъти Иво Георгиев покачиха на 7:0. Почетното попадение на „Рио“ падна след автогол на вратаря на „Делта гард“ Христо Христов две минути преди края. С убедителен успех в групата тръгна и отборът на „Шести участък“. Макар и в ограничен състав, само с петима играчи и без резерви, двукратният победител в турнира надигра с 5:1 „Класиците“. Васил Нанков откри в 5-та минута, а в 9-та Ивелин Лалев пропусна шанс да изравни от дузпа. Още в ответната атака Веселин Панчев покачи на 2:0, а Християн Стоянов с красиво воле в 18-та направи резултата класически. През втората част Васко Нанков се разписа отново за 4:0, след голмайсторите се записа и Ивайло Илиев в 33-та. „Класиците“ стигнаха до попадение минута преди края чрез Теодор Станчев. В група II с двуцифрена победа стартира отборът на „Веспа“. Селектираният от Павел Арнаудов и Веско Николов тим надигра безпроблемно младия състав на „Хавайците“ с 11:1. През първото полувреме паднаха само два гола, а гредите на 4-5 пъти спасиха „Хавайците“. Владислав Симеонов откри след само 100 секунди игра, а Антонио Иванджиков покачи на 2:0 в 10-та минута. След почивката обаче „Веспа“ коригира мерника и головете заваляха. Антонио Иванджиков се разписа още два пъти и оформи хеттрик в срещата. Владислав Симеонов вкара втори гол, две попадения реализира и Христо Тодоров. По един гол отбелязаха Атанас Георгиев, Калоян Тодоров, Милен Тонев и Георги Петков. Овациите на зрителите обаче бяха за почетното попадение за „Хавайците“ реализирано от Андриян Цонев в 38-та минута. По-късно вчера се изигра вторият мач от групата между миналогодишния финалист „Копакабана“ и севлиевския „Меделин 96“, както и първите две срещи от група III - „Титан гард“ - „ФК Старо село 777“ и „БИС Секюрити“ - Империя“.