Джудистите с 9 медала от „Гладиатор оупън"

Състезателите на клуба, водени от треньорите Георги Колев и Пламен Ганчев, завоюваха две златни, три сребърни и четири бронзови отличия в 9-ото издание на международния турнир „Гладиатор оупън“.

Повече...

Джудистите с успешен първи турнир след лятната пауза

Четири медала и отборен трофей завоюваха състезателите на ДК „Габрово“ при първото си участие след лятната пауза.

Повече...

Две купи и 13 медала за джудистите в Димитровград

Великолепно представяне направиха малките състезатели на ДК „Габрово“ в поредния турнир за сезона.

Повече...

Пламен Стоев пробяга маратона в Бостън с още трима българи

Това е шести маратон за габровеца, планира още един за тази година

Повече...

Девет медала и отборен трофей за джудо клуб "Габрово"

Малките състезатели на Джудо клуб „Габрово“ завоюваха две първи, три втори и четири трети места и донесоха трофей за отборно трето място на клуба от Международния турнир за „Купа Перун“.

Повече...

Проф. Пламен Легкоступ открива изложба във галерия "Видима" навръх Трифон Зарезан

Галерия "Видима" ще представи за пръв път в Севлиево известния великотърновски график и живописец Пламен Легкоступ.

Повече...

Пламен Стоев подобри личното си време във Валенсия, класира се за маратона в Бостън

Много силните резултати и рекорди изведоха Maratоn de Valencia Trinidad Alfonso на пето място сред най-бързите състезания в света

Повече...

Без Пламен Илиев "Зограф" не устоя на "Локомотив"

Тревненският "Зограф" понатрупа минимални загуби в първенството на ББЛ "Б група Център", но отново показа, че отборът има потенциал

Повече...

Васил Левски е роден през 1840 година

Проф. Пламен Митев, историк и изследовател на Българското възраждане, "подмлади" Левски с 3 години

Повече...

„Зограф“ поведе с 10:1, но загуби от Троян

За втори пореден път отборът на "Зограф"-Трлявна, съставен почти изцяло от баскетболисти на габровския "Чардафон" пропусна победа в първенството на ББЛ "Б група Център"

Повече...

Габровската галерия представя изложба живопис на Пламен Кирилов

Творбите на Пламен Кирилов са храм и бягство от всичко, което бимогло да създава тежест и непосилност в битието

Повече...

Три медала и две квоти за Балканиада за младите габровски джудисти

Двама състезатели на ДК „Габрово“ заслужиха квоти за участие на Балканско първенство с добро представяне на Държавния личен шампионат за момчета, момичета, юноши и девойки, проведен в събота и неделя в Гоце Делчев.

Повече...

Таня Христова: „Трябва да започнем да мислим и действаме зелено“

На 8 октомври 2020 г. Габрово спечели екологичната награда на Европейската комисия „Европейски зелен лист“ за 2021 г., с което стана единственият град от Централна и Източна Европа, спечелил отличието в неговата петгодишна история.

Повече...

Пламен Стоев надбяга 12000 участници в маратона във Валенсия

Пламен Стоев е на 2875-то място сред финиширалите 15 858 участници в 41-ия маратон на Валенсия Тринидад Алфонсо, което означава, че е в първите 18 процента.

Повече...

Пламена Дичева става заместник окръжен прокурор

Прокурор Пламена Дичева-Атанасова встъпи в длъжност „заместник на административния ръководител - заместник окръжен прокурор“ на Окръжна  прокуратура - Габрово.

Повече...

Брилянтен Пламен Иванов донесе точка на „Чардафон“ срещу вицешампиона

Пореден страхотен мач изигра вратарят на „Чардафон“ - Пламен Иванов.

Повече...

Иван Кметов - трети в света

Габровецът Иван Кметов, част от българския национален отбор, спечели бронзовите медали от престижния XI Kaman Cup WorldVolley Masters.

Повече...

Пламен Кожухаров реши да сложи край на кариерата си с емоционално обръщение

Капитанът на „Янтра“ (Габрово) Пламен Кожухаров реши да прекрати футболната си кариера.

Повече...

Иван Гешев връчи награди на служители на прокуратурата в региона

Автор: Рена Добрева Главният прокурор на Република България Иван Гешев връчи награди на служители на Окръжна и Районна прокуратура

Повече...

Пламен Генчев: „Работата в отдел „Изкуство” на Регионална библиотека е среща с един безкраен свят на творчество и красота”

Отдел „Изкуство” на Регионална библиотека „Априлов-Палаузов” Габрово е място, което дава възможност на посетителите да се запознаят с различните видове изкуства.

Повече...

Пламен Минев: “Децата да влязат в залите да спортуват ще е най-големият принос на Баскетболен клуб “Чардафон-Орловец”

Инж. Пламен Минев е роден на 5 ноември 1953 г. в Габрово. Баща му Станчо Пенчев Минев (1919 г.) е заслужил деятел на физкултурата, дълги години председател на секция “Волейбол” при дружество “Янтра”.

Повече...

Пламен Петков започва срещу швейцарец на „Странджа“-та

Националният шампион в категория до 81 килограма при мъжете Пламен Петков ще започне второто си участие в "Странджата" срещу съперник от Швейцария, това отреди жребията на 70-то издание на надпреварата.