"Янтра" с втора победа в контролите

Yantrapobedi-s-gol-ot-duzpa-v-poslednata-minuta
Янтрапобеди с гол от дузпа в последната минута
"Янтра" се наложи над "Литекс" във втората проверка по време на лятната подготовка.

Мачът се игра на стадион „Христо Ботев“ и завърши при резултат 3:2. Каращият пробен период в габровския тим Кристиян Димитров откри резултата в 31-та минута.

Голът падна след отнета от Петър Вуцов топка и асистенция на Тони Иванов. Осем минути след почивката Илиян Капитанов завърши с гол контраатака на тима от Ловеч за 1:1, но само две по-късно Петър Казаков отново изведе "Янтра" напред с точен диагонален удар.
В 64-та минута "Литекс" за втори път възстанови равенството и отново след груба грешка в габровския състав. Този път атаката завърши Йоан Лозанов за 2:2. Неточностите и подаръците на домакините продължиха и на контраатака гостите можеха да реализират още попадения. Християн Василев отрази два удара към вратата си, веднъж добре се намеси и заменилият го Николай Мънчев.
В последната минута от редовното време Дани Младенов беше съборен в наказателното поле и реферът Станимир Тодоров отсъди дузпа, която капитанът Петър Казаков превърна в гол за крайното 3:2.
"Янтра" игра с два различни състава в двете полувремена. Срещата започнаха: Борис Груев, Петър Иванов, Мартин Ангелов, Иван-Йоанис Атанатос, Георги Върбанов, Ивайло Михайлов, Георги Недков, Петър Вуцов, Кристиян Димитров, Тони Иванов, Иван Василев.
След почивката на терена излязоха: Християн Василев, Симеон Турлаков, Валентин Цветанов, Константин Иванов, Цветелин Радев, Петър Казаков, Георги Николов, Даниел Гаджев, Никола Ботев, Даниел Младенов, Емил Колев, Николай Мънчев, Симеон Милев.
В сряда съставът ни ще изиграе две последователни проверки. От 16.30 Янтра ще срещне третодивизионния Академик (Свищов), а от 18:30 – Спартак (Плевен). Срещите ще се проведат отново на стадион „Христо Ботев“.