“КВК Габрово” загуби реванша в Турция

„КВК Габрово“ загуби драматично като гост на турския Малийе Мили
“КВК Габрово” загуби реванша в
„КВК Габрово“ загуби драматично като гост на турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) в 1/4-финален реванш от втория по сила евротурнир - Купата на CEV, съобщи „Блиц“ вчера.

Тимът на Любомир Герасимор спечели първия мач преди седмица с 3:2 в Габрово и днес се нуждаеше да спечели поне две части, за да доведе двубоя до „златен гейм“. Габровци можеха да постигнат това в третата част, която турците измъкнаха с 27:25.
Загубата с 1:3 по геймове беше 11:25, 25:21, 25:27, 25:19. Най-резултатен за КВК Габрово бе Станислав Петков - 20 точки (2 аса).
За тима от Анкара македонският национал и капитан на тима Никола Гьоргиев също реализира 20 точки, а бившият национал на Германия Маркус Поп добави 19 точки.
В следващия кръг Малийе Мили Пиянго ще играе срещу румънския Томис (Констанца), където играят българите Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, а треньор е Мартин Стоев. Това е последното стъпало преди Финалната четворка на турнира.