34 медала за каратеките на „Янтра“ в Бургас

34-mdala-za-karatkit-na-Yantra-v-Burgas
КК „Янтра“ се представи с 16 бойци и 15 от тях се окичиха с медали. Най-добро представяне направи Дамян Ройбов, който завоюва четири първи места при миникадетите на възраст 12-13 години с по-високо от 5-то кю. Четири отличия завоюва и Виктория Димитрова при момичетата старша възраст (10-11 годишни, 6-4 кю) – две сребърни и две бронзови.

4 медала за каратеките на „Янтра“ в Бургас
34 отличия завоюваха състезателите на КК „Янтра“ от 10-то издание на Националния турнир по Шотокан Карате-
До „Ронин“ проведен в бургаската зала „Бойчо Брънзов“. Надпреварата събра 143-ма каратеки, на възраст от 6-7
годишни до мъже и жени, от 8 клуба в страната. Те демонстрираха уменията си в пет дисциплини - ката, Асай Рю
ката, кумите Санбон, кумите Джиу Ипон и кумите Шобу ипон.
КК „Янтра“ се представи с 16 бойци и 15 от тях се окичиха с медали. Най-добро представяне направи Дамян
Ройбов, който завоюва четири първи места при миникадетите на възраст 12-13 години с по-високо от 5-то кю.
Четири отличия завоюва и Виктория Димитрова при момичетата старша възраст (10-11 годишни, 6-4 кю) - две
сребърни и две бронзови. По три призови места записаха Мариян Райков (10-11 годишни, 7-6 кю), Никола
Георгиев (12-13 годишни, 8-6 кю) и Иван Димитров (кадети, 4+ кю). Двойни медалисти станаха Сиана Неделчева и
Александър Георгиев при 7 годишните, Камен Ройбов и Мартин Колев при 8-9 годишните, Габриела Димитрова при
12-13 годишните и Димитър Марев при 10-11 годишните. По един път на почетната стълбичка в Бургас се качиха
Максим Върбанов и Георги Ноев (10-11 годишни) и Бенислав Димитров при кадетите до 14 години.
В комплексното класиране по медали от състезанието КК „Янтра“ зае трето място със спечелите 34 отличия.
Първи станаха домакините от КК "Ронин“ следвани от КБИ „Грифон“ (Сливен).