След 38 години пауза отборът на „Чардафон-Орловец“ се върна в мъжкия баскет с категорична победа

След 38 години пауза отборът н

След 38 годишна пауза отборът на „Чардафон - Орловец“ се завърна с категорична победа в мъжкия баскетбол. Воденият от Владимир Искров габровски тим надигра с 55 точки разлика състава на „Дунав 2007“ (Русе) в среща от първия кръг на Държавното първенство в „А“ БГ, която се игра късно вчера в зала „Орловец“. Баскетболистите на „Чардафон“  играха с много желание, пресираха съперника си по целия терен и спечелиха напълно битката под кошовете. Домакините си осигуриха победата още в първите две части. Първата четвърт приключи при резултат 20:8, а във втората избраниците на Владо Искров разбиха съперниците си с  29:4. Така крайният победител беше ясен още до почивката, която дойде при резултат 49:12.  В третата и четвъртата част домакините намалиха оборотите и позволиха на баскетболистите от Русе да направят загубата си малко по-почетна. Сирената за край на срещата прозвуча при резултат 96:41 в полза на „Чардафон-Орловец“.
Най-резултатен за успеха беше Никола Ангелов с 15 точки. 13 за победата добави Камен Атанасов, а с 10 завърши Ерик Димитров. С 12 борби се отличи Венцислав Мануилов. За гостите 10 точки отбеляза капитанът Юри Казасов.