15 деца бяха спечелени за спорта с успешно реализиран проект от ТК “Габрово”

Близо 15 деца бяха спечелени за спорта тенис на корт и ще продължат да водят системен тренировъчен процес, благодарение на проведените занимания в т. нар. тенис школа за начинаещи в тенис клуб „Габрово“.

Повече...

Доктор Ангел Ангелов стана държавен шампион по тенис на маса за ветерани

Доктор Ангел Ангелов стана държавен шампион по тенис на маса за ветерани и извоюва общо три медала на провелото се в Добрич 40-то републиканско първенство за състезатели над 39 години.

Повече...

Децата на ТК „Габрово”спечелиха втори отборен трофей

За втора поредна година децата на тенис клуб „Габрово“ намериха място в призовата тройка на отборното първенство по програмата на БФТ „Тенис 10s” на регион Плевен, включващ клубовете от Северозападна България.

Повече...

СКТМ “Габрово” взе медали при дебютното си участие във Висшата лига

Габровският тим по тенис на маса спечели медали при дебютното си участие в мъжката Висшата лига. Пламен Макавеев и съотборниците му завършиха на четвърто място в шампионата и написаха нова успешна страница в историята на този спорт в Габрово.

Повече...

Второ място за Гергана Минчева в регионален тенис турнир

Купа за второ място спечели състезателката на тенис клуб „Габрово“ Гергана Минчева. Възпитаничката на треньорите Свилен Мълчанков и Галин Христов завърши втора във втория турнир за момчета и момичета до 12 години на регион Плевен. Надпревар

Повече...

Габровският “Бадминтон” с 12 медала

12 отличия извоюваха представителите на габровския клуб по бадминтон във втория кръг от Националната индивидуална верига за 2014-та. Надпреварата се проведе в рамките на три дни на седем корта в спортна зала „Орловец“ и събра 154-ма състеза

Повече...

Най-яркият малък талант на тенис клуб „Габрово“ - Симона Найденова, намери място сред десетте най-добри състезателки в страната при момичетата до 8 г

Най-яркият малък талант на тенис клуб „Габрово“ - Симона Найденова, намери място сред десетте най-добри състезателки в страната при момичетата до 8 години. Възпитаничката на треньорите Галин Христов и Свилен Мълчанков се представи чудесно в

Повече...

Симона Найденова намери място след 16-те най-добри в страната!

„Благодарим на късмета, че проработи в наша полза, но смятам, че Симона съвсем заслужено се класира за „Мастърс“-а и ще бъде след 16-те най-добри за тази възраст. Доста от специалистите наблюдаваха представянето и през сезона и видяха

Повече...

Гергана Минчева остана на крачка от участие в

Една стъпка раздели Гергана Минчева от участие в т. н. „Мастърс“ при момичетата до 10 години, до който се допускат най-добрите 16 в България за съответната възраст. Състезателката на тенис клуб „Габрово“ се представи страхотно в

Повече...

Турнирът в памет на Йовчо Спасов - един истински тенис празник

Сериозно участие, страхотни емоции и чудесен тенис предложи XIV-то поредно издание на открития турнир на Габрово по тенис за любители. Надпреварата за Купа „Йовчо Спасов“ привлече близо 80 любители на аматьорския тенис от страната и се прев