Две победи за мъжете на ОБК "Чардафон"

Водеща! Dvе pobеdi za mazhеtе na OBK

Две победи 74:71 срещу "Локомотив" (Горна Оряховица) и 73:68 срещу "Чавдар" (Троян), извоюваха вчера в своята зала "Орловец" мъжете на обединения баскетболен клуб "Чардафон", синтезиращ усилията за развитие на една от най-красивите игри с топка на Габрово и Дряново.

Спечелените точки позволиха на тима, съставен предимно от юноши на клуба, да излезе начело в зона "Център" на BGO Баскетболна лига. Досегашният лидер "Бавни и яросни"-Плевен вече е втори, но с мач по-малко.

В двете срещи вчера "Чардафон" бе воден от Виктор Крушев, защото титулярният наставник - Антонио Станков, трябваше здраво да работи на терена. Срещу "Локомотив" (Горна Оряховица) той навъртя пълни 40 минути, срещу "Чавдар" - 38:49. Приносът му за спечелените мачове е повече от осезателен. Срещу Горна Станков вкара 27 точки, набра впечатляващ коефицинет за ефективност, формиран и от агресивната му игра и в защита - 3 борби, 5 откраднати топки, и в нападение - 92.3% успеваемост от границата на 2-те точки, 5 асистенции.

Мачът с "Локомотив" беше толкова оспорван, колкото изглежда от резултата. Единственият показател, по който домакините доминираха, е водачеството - 34:59 минути, срещу 3:17. 22:17 в първата част, 37:35 на полувремето, 58:50 след третата четвърт, но 66:67 в началото на последната. Иначе габровци положиха фундамента на успеха в началото на срещата. След 0:2 те вкараха 17 безответни точки, доведоха резултата до 17:2, после до 20:4 и бяха на път да откажат съперниците си, но нелепи грешки превърнаха мача в оспорван.

Такъв, очаквано, беше и двубоят срещу Троян. Разликата е, че двата тима почти си поделиха водачеството в резултата - 14:38 минути за "Чавдар", 24:14 за "Чардафон". Първото полувреме беше на гостите - 34:30, когато на моменти преднината им достигаше 9 точки.

Серия от 21 точки в началото на втората 20-минутка обърна нещата в полза на домакините - 53:36, преднината им дори изглеждаше съкрушителна при 56:38. Третата част завърши също успокоително - 60:44, което очевидно бе причината Троян категорично да е по-добър във финалната - 24:13, което обаче му стигна само за почетна загуба. И в този мач Антонио бе най-резултатния играч на "Чардафон" - 22 точки, но коефицентът му бе значително по-нисък - 14, заради по-неефективната стрелба - 50 процента успеваемост от зоната на 2 точки и фалове, 33.3% при опитите му за тройки.

С най-висок коефицент - 23, бе капитанът Дисислав Дончев, който дежурно регистрира дабъл-дабъл - 14 точки, 13 борби. Дисо бе и най-фаулираният играч - 5 нарушения срещу него. 21 точки в срещата записа Георги Ненов, който също не се пестеше в защита - 8 борби.

Срещу "Локомотив" "Чардафон" игра в състав: Валери Пейков (3 точки, 1 борба), Кирил Кирилов (0, 2), кадетът Крум Ахилей (0, 1), Цветослав Митев (2, 2), Иван Монев (6, 4), Росен Йорданов (8, 7), Антонио Станков (27, 3), Георги Ненов (10, 6), Дисислав Дончев (8, 4), Димитър Тодоров (10, 6).

Срещу "Чавдар" Виктор Крушев заложи на: Кирил Кирилов (0, 1), Иван Монев, Росен Йорданов (10, 3), Антонио Станков (22, 4), Димитър Андреев (0, 1), Георги Ненов (21, 8), Дисислав Дончев (14, 13), Димитър Тодоров (6, 12).