Момичетата на Анита Крушева - първи в зона "Мизия"

Водеща! впечатленията от изявите си преди седмица в Горна Оряховица и
Момичетата на Анита Крушева - първи в зона

впечатленията от изявите си преди седмица в Горна Оряховица и пак постигнаха две победи - 73:6 срещу тревненския "Зограф" и 44:30 срещу "Росица" (Поликраище). Особено убедителни габровки бяха в първата среща.

Момичетата на Анита Крушева очаквано безапелационно извоюваха първото място в зона "Мизия" при
12-годишните след приключване на есенния кръг. Вчера в своята зала "Орловец" те затвърдиха
впечатленията от изявите си преди седмица в Горна Оряховица и пак постигнаха две победи - 73:6 срещу
тревненския "Зограф" и 44:30 срещу "Росица" (Поликраище).
Особено убедителни габровки бяха в първата среща. Срещу връстничките си от Трявна, които бях без едн-
две от най-добрите си състезателки, те играха преса по цялото поле от първия до последния съдийски сигнал.
Догато в Горна тревненки записаха 28 точки (срещу 54), сега с голяма доза спортен шанс вкараха 6. При това
голяма част от момичетата на Анита за първи сезон са във възрастовата група на 11-12-годишните, което прави
доста светли перспективите пред отбора. Доста балансиран отбор - убедиха се и родителите, позапълнили
първите редове на зала "Орловец" - една нова, радваща, тенденция по отношение на БК "Чардафон-Орловец",
заслуга най-вече на резултатите от работата на младите треньори Антонио Станков, Анита и Виктор Крушеви.
При подрастващите задължително се играе с различни петици през отделните части, наставниците дадоха
възможност за изява и на 14-те, записани в тимовия лист. Първата част от сблъсъка с Трявна завърши 23:0,
втората беше относително равностойна - 8:4, за разлика от второто полувреме - 27:0, регистрирани от първата
габровска петица, 15:2 - от втората.
Най-резултатна от домакините бе Християна Пенковска - 19 точки, с 15 завърши Вероника Анчева, 12
отбеляза Ивайла Николова, 8 - Станислава Рачкова. Почти всички момичета вписаха имената си сред
реализаторките.
Втората среща - срещу Поликраище, която трябваше да изиграят веднага след първата, бе значително по-
трудна за габровки. Мачът почти до последните минути вървеше кош за кош - 11:10, 9:6, 5:4 в първите три части.
Едва в заключителната част момичетата на Анита Крушева успяха да направят разлика - 19:10, за крайното
44:30. Този път най-резултатна беше Ивайла Николова - 10 т., с по 9 завършиха Християна Пенковска и
Вероника Анчева.
Срещу себе си те имаха малко по-можещи момичета, но основният им съперник бе натрупалата се умора.
Поради недобре премислен календар 12-годишните габровчета трябваше да изиграят 6 мача за 8 дни. Миналата
събота те постигнаха две победи в Горна Оряховица, на следващия ден пътуваха до Търговище за мачове в
зона "Мизия", в която също се състезават, вчера в "Орловец", за пореден път, бяха "поставени" да играят в две
поредни срещи. Въпреки това те спечелиха убедително 5 от 6 мача, загубиха един - срещу "Светкавица" в
Търговище, но срещу типичното за този град тенденциознно съдийство, необяснимо за мачове при 12-годишни
момичета.
Освен че посрещат Коледа с победи, момичетата на Анита Крушева през есенния сезон ясно загатнаха, че
БК "Чардафон-Орловец" се превръща във фактор в Североизточна България сред подрастващите
баскетболисти, а отборът му при 12-годишните момичета най-вероятно за трета поредна година ще е на финали
в една от най-многочислените възрастови групи.
"Чардафон-Орлове;" игра в състав: Теодора Димитрова, Християна Пенковска, Даная Николова, Дея
Раднева, Деница Цанкова, Ивайла Николова, Лора Илиева, Стела Танчева, Александра Дерменджиева,
Никол Спиридонова, Ева Ботева, Станислава Рачкова, Вероника Анчева, Яница Янкова.