Ориентировачите на "Узана" с 27 призови места от Купа „Великден“

Препоръчана! Eleonora-Nikolova-zapisa-chetiri-podiuma
Елеонора Николова записа четири подиума

27 призови места заеха представителите на КСО „Узана“ в стартовете за Купа „Великден“ проведени в Търговище.
В традиционното международно състезание взеха участие над 550 ориентировачи от България, Румъния,
Молдова, Швейцария и Великобритания. Те си оспорваха отличията в четири дисциплини - масов старт, спринт,
средна и дълга дистанция.

При най-малките, на възраст до 10 години, които се състезаваха по отделен маршрут, Алекс Сархачев завоюва
едно второ и три трети места, а при момичетата Ева Сархачева зае първо, второ и трето място. Четири подиума
на Купа „Великден“ записа Елеонора Николова. Състезаващата се треньорка на габровския клуб спечели масовия
старт и средната дистанция при Жени 35, в спринта се класира трета, трето място зае и в старта на дълга
дистанция, в който най-бърза беше съотборничката й Силвия Шандуркова. Три призови места зае Стоян Дачев в
групата на Мъже 50 - втори на спринт и средна дистанция и трети в масовия старт. По два пъти на стълбичката за
награждаване се качиха Петър Кръстев (М12) - втори на средна дистанция и трети на дълга, Михаил Балабанов
(М14) - първи на дълга дистанция и втори в масовия старт и Тихомир Галов (М16) - втори в масовия старт и трети
на дълга дистанция. Алексей Сархачев беше без конкуренция в отворения среден клас и завоюва четири първи
места, а Александра Николова и Цани Николов заеха второ и трето място по дългия маршрут в отворения клас на