Габровските колоездачи с призови места в Стара Загора

Топ новина! <p>Представители на колоездачните клубове в града взеха участие в надпреварата
Габровските колоездачи с призо

Представители на колоездачните клубове в града взеха участие в надпреварата по планинско колоездене за Купа N-Bike в Стара Загора.

Състезанието в парк „Аязмото“ беше и първи кръг от националния XC шампионат за Купа България. Участниците бяха разделени в две групи - колоездачи ПРО с UCI лиценз и състезатели ХОБИ, които правиха различен брой обиколки по трасе с дължина от 6 километра и денивелация от 290 метра.
Обединилите дейността си клубове „Янтра“ и „Исполин“ се представиха с 13 колоездачи. В група ПРО при юношите старша възраст Димитър Димитров завъртя най-бързо предвидените три обиколки и окупира първото място, а съотборникът му Иван Гуглев завърши трети. В същата група при младшата възраст Мартин Пенчев и Цветан Иванов завоюваха сребърен и бронзов медал, а малкият Николай Дянков, който се състезава с две години по-големи от него, финишира четвърти.
КК „Георги Одрински-МТБ” участва в Стара Загора със седем състезатели. В групата на жените най-добре подготвена беше Косара Ботева, която грабна златото, следвана от Венета Пандохова от Варна. Направилите своя дебют за клуба сестри Кристина и Йоана Жупунови заеха трето и четвърто място. При мъже-ХОБИ над 45 години Веселин Рачев извоюва сребро, като остана на метри от победителя. При Мъже-ХОБИ се състезаваха Христо Николов и Християн Нешев, а при Мъже-ХОБИ 35-45 г. достойно представяне направи Николай Костадинов.
Освен в Стара Загора КК „Георги Одрински-МТБ” записа участие и във велокрос в Севлиево чрез друг дебютант - Рами Иванов. Той се класира на престижното трето място от близо 30 състезатели.