Силно представяне на Мартин Пенчев в „Ски О Тур“

Водеща! Silno prеdstavyanе na Martin Pеnchеv v „Ski O Tur“
Мартин Пенчев
Най-добрият габровски ски бегач Мартин Пенчев започна по добър начин участието си в престижната верига по ски ориентиране за мъже и жени - „Ски-О Тур“. Веднага след участието си в домашната надпревара по ски бягане за Купа „Узана“, Пенчев отпътува към Тирол, Австрия, за „Ски-О Тур“ - поредица от пет старта по ски ориентиране в Партизау и Рамзау ам Дахщайн, включващи масов старт, спринт, средна дистанция и преследване, всеки от които носи точки за световната ранглиста.

В масовия старт на дълга дистанция, в първия ден от „Ски-О Тур“, Спортист №2 на Габрово за 2018-та зае 9-о място от завършилите 24-ма състезатели. Пенчев записа време от 1:09:38 часа. Победата извоюва Сергей Горланов от Русия (1:01:14 часа), следван от сънародника си и легенда в този спорт Евгени Хренников (1:03:27 часа). Третото място зае представителят на домакините Гион Шнайдер (1:03:58 часа). Само с 29 секунди по-бавен от швейцареца беше другият български участник в надпреварата - световният шампион на средна дистанция от 2018-та Станимир Беломъжев, който завърши 4-ти. Още по-добро беше представянето на Мартин във втория старт от „Ски-О Тур“ на спринтова дистанция, която се проведе при много трудни условия и снеговалеж. Габровският талант зае 7-о място от 26 състезатели с време 17.14 минути. С 2.25 минути по-бърз беше победителят Едуард Хренников, а Станимир Беломъжев остана само на 9 секунди след него и грабна среброто. Третата позиция зае Сергей Горланов. Вчера беше последният старт в Партизау. В петък и събота надпреварите от „Ски-О Тур“ продължават в Рамзау ам Дахщайн.