Състезатели от 16 клуба взеха участие в XI-тия турнир по лека атлетика “Никола Вълчанов“

Препоръчана! Sastzatli-ot-16-kluba-vzha-uchasti-v-XI-tiya-turnir-po-lka-atltika-Nikola-Valchanov

Надпреварата, организирана за 11-ти пореден път от клуб „ТОТ Атлет“, Община Габрово и БФЛА, се проведе на стадион „Априлов“ в дисциплините 100, 400, 600 и 1000 метра, и тласкане на гюле. Атлетите от двата габровски клуба спечелиха 4 първи, 7 втори и 3 трети места.

Състезанието беше за възрастовите групи момичета под 14 години, момичета и момчета под 16 години, юноши и девойки младша и старша възраст, мъже и жени. Официален старт на турнира даде спортният директор на федерацията по лека атлетика Диян Драшков. Атлетите от двата габровски клуба спечелиха 4 първи, 7 втори и 3 трети места. Победи записаха Ева Петкова (АК Орловец 93) в бягането на 600 метра при момичетата под 16 години , Маргарита Радева (АК Орловец 93) в старта на 1000 метра при девойките младша възраст, Девора Аврамова (АК Орловец 93) в същата дисциплина, но при девойките старша възраст, и Живко Желев в спринта при мъжете. Националката по планинско бягане Девора Аврамова спечели и още едно отличие - сребърно, от надпреварата на 400 метра при старшата възраст. В тази дисциплина по-бърза от нея беше друга габровска състезателка - Божидара Гатева, която от няколко години живее и се състезава във Варна, в момента за местния СК “Супер спорт“.

Със сребърни медали се окичиха още Йоана Йончева (АК Орловец 93) на 600 метра при девойките до 16 години, Виктория Петрова (ЛК ТОТ Атлет) на 1000 метра при девойките старша възраст, Даниела Пенчева (АК Орловец 93) на 100 метра при жените, Красен Ботев (АК Орловец 93) на 100 и 400 метра при мъжете и Давид Цанев (ЛК ТОТ Атлет) в тласкането на гюле. Трети места заеха Асен Статев (АК Орловец 93) на 600 метра при момчетата до 16 години, Десислава Стоянова (АК Орловец 93) на 1000 метра при младшата възраст и Надежда Христова (АК Орловец 93) в спринта при жените.

Традиционно турнир „Никола Вълчанов“ беше уважен от най-добрия български гюлетласкач Георги Иванов (СКЛА Добрич). Той очаквано записа победа при мъжете с резултат 19.30 метра, който постигна в последния си 6-ти опит.