Ориентировачите на „Узана“ спечелиха Купа „Сърнена гора“

Водеща! Otbor-t-na-gabrovskiya-klub-po-sportno-orientirane-Uzana
Отборът на габровския клуб по спортно ориентиране Узана
Състезателите на габровския клуб по спортно ориентиране „Узана“ спечелиха 47-то издание на Купа „Сърнена гора“.

Състезателите на габровския клуб по спортно ориентиране „Узана“ спечелиха 47-то издание на Купа „Сърнена гора“. Надпреварата в Стара Загора се проведе с участието на над 350 ориентировачи от клубовете в страната в два старта - на спринт и средна дистанция. КСО „Узана“ зае първото място от общо 35 отбора с актив от 726 точки. Втори останаха домакините от „Сърнена гора“ с 601 точки, следвани от „Сините камъни“ (Сливен) с 529 т.
От двата старта габровските състезатели завоюваха общо 25 призови места. Косара Ботева спечели спринта в елитната група при дамите, следвана от Димана Маринова. Първи места извоюваха също Никол Иванова при момичетата до 12 години, Елеонора Николова при Жени-35 и Юлия Христова при Жени-60. Сребърни отличия взеха Цвета Комитска (Ж18), Силвия Шандуркова (Ж35) и Добромир Добрев, бронзови - Венислав Стоянов (М12), Йордан Тихомиров (М16), Анна Мария Игнатова (Ж16) и Пламен Пеев (М45).
Косара Ботева дублира първото си място и в надпреварата на средна дистанция при Жени-елит, а Димана Маринова завърши трета. Победи в средната взеха още Алекс Сархачев (М12), Ева Сархачева (Ж12), Силвия Шандуркова (Ж35), Миглена Гатева (Ж40) и Юлия Христова (Ж60). Втори се класираха Никол Иванова (Ж12) и Милена Кръстева (Ж35), а трети места заеха Сиана Матева (Ж12), Борис Карабойков (М16) и Цвета Комитска (Ж18).