Нови две купи за ориентировачите на „Узана”

Топ новина! <p>Нови две купи спечелиха състезателите на клуба по спортно ориентиране
Нови две купи за ориентировачи

Нови две купи спечелиха състезателите на клуба по спортно ориентиране „Узана“. Габровските ориентировачи участваха в надпреварите за купата на кмета на село Ягода и Купа „Марица-изток”, в Стара Загора.

И двата старта бяха на средна дистанция. Първият се проведе в района на село Ягода и в него представителите на КСО „Узана“ извоюваха пет първи, шест втори и четири трети места. Първенци в своите възрастови групи станаха Михаил Добромиров (М14), Цветан Иванов (М16), Мартин Пенчев (М18), Ева Симеонова (Ж14) и Елеонора Николова (Ж35). На второ място се класираха Виктория Добромирова (Ж10), Денис Милков (М14), Виктория Петрова (Ж12), Маргарита Радева (Ж14), Калина Драшкова (Ж16), Йоанна Бакалова (Ж18), а трети места заеха Павел Кръстев (М16), Лора Мъглова (Ж12), Виктория Денизова (Ж14) и Лидия Николова (Ж45). В отборното подреждане „Узана“ завърши убедително на първото място пред съставите на „Сърнена гора“ (Стара Загора) и „Орлово гнездо“ (Казанлък) и грабна купата на кмета на село Ягода.
Габровският клуб спечели и старта за Купа „Марица-изток“ на следващия ден, който пък се проведе в района на Старозагорските минерални бани. В тази надпревара габровските състезатели извоюваха 12 призови места. Денис Милков, Цветан Иванов, Мартин Пенчев, Ева Симеонова и Елеонора Николова бяха най-бързи в своите възрастови групи. Павел Кръстев и Маргарита Радева заеха втори места, а Симона Виденова (Ж12), Виктория Денизова, Михаил Добромиров, Илия Цонков и Васил Михайлов (М21) взеха бронзовите отличия. В комплексното подреждане за Купа „Марица-изток“ след отбора на „Узана“ останаха тимовете на „Сърнена гора“ (Стара Загора) и „Сини камъни“ (Сливен).
В края на тази седмица предстоят стартовете за Купа България - най-голямото състезание по спортно ориентиране у нас. 38-то издание на международната надпревара ще се проведе в района на Разложкото поле, а КСО „Узана“ ще участва в битката за отличията с близо 40 състезатели от всички възрасти.