Девора Аврамова и Маргарита Радева донесоха трето място на България

Водеща! Dvora-Avramova-i-Margarita-Radva-donsoha-trto-myasto-na-Balgariya

Двете габровски момичета, възпитанички на треньора Веселин Георгиев, се състезаваха в групата на девойките под 20 години и заедно с Денислава Борисова (СКЛА Шумен) и Габриела Михайлова (КЛА Локомотив, Дряново) качиха България на третото стъпало на стълбичката за награждаване. Първото място зае отборът на Турция, следван от тима на Румъния.

Девора Аврамова и Маргарита Радева завоюваха трето място с отбора на България на Балканския шампионат по планинско бягане. Състезателките на АК „Орловец 93“ бяха част от националния отбор, който представи страната ни в юбилейното X-то издание на първенството на полуострова. То се проведе във Върнячка баня, Сърбия, с участието на атлети от седем държави - Румъния, България, Черна гора, Сърбия, Турция, Албания и Македония.

Двете габровски момичета, възпитанички на треньора Веселин Георгиев, се състезаваха в групата на девойките под 20 години и заедно с Денислава Борисова (СКЛА Шумен) и Габриела Михайлова (КЛА Локомотив, Дряново) качиха България на третото стъпало на стълбичката за награждаване. Първото място зае отборът на Турция, следван от тима на Румъния. В индивидуалното подреждане на 6 километра Девора зае 6-то място с време 29:30 минути, а Маргарита завърши 7-ма с 29:52 мин. Борисова и Михайлова се класираха на 10-то и 11-то място.

България зае първото място отборно при жените пред Румъния и Турция. Дряновката Маринела Нинева (КЛА Локомотив) не остави шансове на конкурентките си, като измина 10 километровото трасе за 45:16 минути. Среброто взе друга българска състезателка - Мая Недялкова (СК Стратеш Атлетик, Ловеч), а Радосвета Симеонова (Добруджа 99, Добрич) завърши четвърта.

При мъжете, на 12 километра, отборът ни зае второто място след състава на Румъния. Георги Гергов (СК Стратеш Атлетик, Ловеч) завоюва бронз, Йордан Петров (Супер спорт, Варна) е 6-ти, а Александър Сръндев (СК Русе Кар Мотор Спорт) - 7-ми.