Живко Желев с европейски бронз при мастърс атлетите!

ZHivko-ZHlv-s-vropyski-bronz-pri-mastars-atltit

Брилянтно представяне направи габровският лекоатлет Живко Желев на 12-то Европейско първенство за
състезатели над 35 години в зала. Шампионатът се проведе в испанската столица Мадрид с участието на
рекорден брой от над 4000 атлети. Българските състезатели бяха 14 на брой, сред тях и габровците Живко
Желев и Петьо Христов, като само Живко успя да се пребори за медал.

В надпреварата на 60 метра при състезателите от възрастова група М45 участваха 64-ма атлети. В първата
фаза те бяха разпределени в 8 серии. Живко бяга в първата и се класира за полуфиналите с време 7.34
секунди. Състезателят на АК "Орловец 93" записа второ време и в най-оспорвания от трите полуфинала - 7.31
сек., с което си осигури участие сред най-добрите осем на първенството. Финалната битка беше не по-малко
драматична и заелите от второ до четвърто място бяха разделени само от четири стотни. Фотофинишът отреди
второто място на Педро Пабло Нолет (Испания) със 7.26 сек, Живко грабна бронза със 7.28 секунди - негов
персонален рекорд в дисциплината, а четвърти остана Фернанд Креспо (Испания) със 7.30 сек.
Европейското злато завоюва Джейсън Карти от Великобритания - Европейски шампион от предходните две
първенства. Той спря хронометъра на 7.12 секунди.
Другият габровски атлет, Петьо Христов, бяга също на 60 метра, но във възрастовата група М55. Той участва на
шампионата невъзстановен от контузия, но се представи добре и зае 33-то място от 47 състезатели с време 8.53