Теодор Кабакчиев застава на старт днес в Сърбия

Препоръчана! Teodor-Kabakchiev-e-na-shesto-myasto-v-v-vremennoto-klasirane
Теодор Кабакчиев е на шесто място във временното класиране
Вторият кръг от Световния шампионат по хард ендуро на Международната федерация по мотоциклетизъм започва днес в съседна Сърбия.

Най-добрите пилоти на планетата в тази разновидност на мотоциклетния спорт ще спорят за призовите места в четиридневното изпитание „XCross“ в планините Златибор, Тара и Мокра гора. Сред тях е и българският шампион Теодор Кабакчиев (Еконт, Хускварна), който заема 6-то място с 10 точки след първия старт за годината, проведен в Израел.
Надпреварата започва днес с пролог „Akrapovic Straight Rhythm“ в Златибор. Той стартира с квалификации, а най-бързите 16 състезатели ще участват във финал, който ще протече във формат на елиминации един срещу един. След това за пилотите предстоят три дни изтощителни дни в планините, в които те трябва да преодолеят общо 300 километра (3х100 км). Стартовият ред ще бъде на база на класирането от предходните дни. Подиумът ще оформят тримата състезатели с най-добро общо време.
След първия кръг от Световния шампионат начело във временното класиране е испанецът Марио Роман (Шерко, 20т.), следван от актуалния световен шампион Били Болт (Великобритания, Хускварна, 17т.) и друг британец - Греъм Джарвис (Хускварна, 15т.). Четвъртия и пети са Алфредо Гомес (Испания, Гас Гас 13т.) и Уейд Янг (Южна Африка, Шерко 11т.). След Тедо Кабакчиев са Доминик Олсзови (Полша, Гас Гас 9т.), Махаел Валкнер (Австрия, Гас Гас, 8т.), Давид Циприян (Чехия, KTM, 7т.) и т.н.