Теодор Кабакчиев с престижно трето място в Румъния преди старта на републиканския шампионат

Топ новина! Teodor-Kabakchiev-treti-v-Rum-niya
Теодор Кабакчиев трети в Румъния

Най-добрият български състезател в мотоциклетните ендуро надпревари Теодор Кабакчиев (КТМ)
продължава да покорява върхове. След фантастичното 4-о място, което завоюва в кръга от световния
шампионат на FIM по Супер Ендуро в зала, в Билбао (Испания), състезателят на СКМ „Екстрийм Рейсинг“
записа подиум в една от силните европейски надпревари - „King of the hill“ в Арад, Румъния.

Шампионът на България зае трето място в най-елитния клас „Про“, в битка с още 22-ма елитни пилоти, снега,
минусовите температури и тежкото, разкаляно състезателно трасе. Тедо се представи великолепно в пролога на състезанието и зае второто място. По-бързо от него петте обиколки на затвореното трасе в Арад в
Суперфинала завъртя само една от супер звездите на този спорт - Уейд Янг (Южна Африка, Шерко). В първия
офроуд ден в гората, при студено и снежно време, Кабакчиев завърши 6-и, на около 6 минути след Давид
Чиприян (Чехия, КТМ), който пое лидерската палка. Този път Янг остана зад Кабакчиев, 7-ми, с изоставане от
близо 12 минути от първия. Във втория ден 20 годишният габровски талант даде всичко от себе си и финишира
трети, с аванс от 13 минути пред следващия в класирането. Това осигури на Тедо бронзовата позиция и в
генералното класиране от състезанието. Първото място зае Чиприян, следван от Янг.
Тази неделя ще стартира републиканския шампионат по ендуро ендуро, който от 2018-та вече е под шапката на БФ Мотоциклетизъм. Първото състезание за сезона ще бъде във Велико Търново. Над 110 пилоти от класовете ПРО, ЕКСПЕРТ, ХОБИ/СТАНДАРТ, СЕНЬОР 45+, ЖЕНИ, ДЖУНИЪР и АТВ са подали заявка за участие в
надпреварата. За отделните категории са предвидени и различни по трудност трасета в района на старата
столица. Центърът на събитието ще бъде в село Арбанаси (Атракцион - Калоянова крепост). Съботният ден ще
предложи на състезателите 80 състезателни километра, като стартът ще бъде в близост до село Присово, а в
неделя ендурокросът на затворено трасе ще се проведе на 500 метра от Калояновата крепост.
Габровският отбор „Екстрийм Рейсинг“ ще бъде представен в стартовете през сезона от 15 състезатели в
различните класове. Теодор Кабакчиев (КТМ) отново е супер фаворит при „Профи“-тата, Смилен Кабакчиев
(КТМ), Александър Атанасов (Хускварна) и Добрин Добрев (Ямаха) ще се борят за призово класиране в клас
„Експерт“, Габриел Тотев (КТМ) и Диян Димитров (Бета) ще карат при „Сеньори“-те, Христо Димов (Ямаха),
Десислав Василев (КТМ) и Христо Димитров (Хонда) - в клас „Стандарт“, Денко Йорданова при дъмите, а Христо Колев (Сузуки), Емил Комаровски (Ямаха), Сани Трифонов (Ямаха) и Славян Тодоров (Ямаха) ще участват в надпреварата при ATV-тата. В шампионата ще дебютира и най-малкият от мотоциклетната фамилия Кабакчиеви - Александър. Той ще се състезава в клас „Мини Джуниър“ с „Кавазаки“.