Шампионска титла и сребро за Ева Петкова

Топ новина! Shampionska titla i srеbro za Eva Pеtkova
Ева Петкова в шампионско бягане

Златен и сребърен медал завоюва топ състезателката на габровския клуб „Орловец 93“ Ева Петкова от проведения в столичната зала „Асикс Арена“ Национален шампионат по лека атлетика на закрито за юноши и девойки под 18 години.

Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев грабна националната титла в бягането на 800 метра. Ева беше изключително убедителна и спечели дисциплината с цели 6 секунди аванс пред представителките на СКЛА „Добруджа“ (Добрич) Нели Николова и Мира Николова. Времето, за което пробяга дистанцията, беше 2:21:69 минути.

В старта на 400 метра състезателката на „Орловец 93“ грабна среброто с 60:40 секунди. С 60:15 шампионка стана Александра Атанасова от „Атлетик“ (София).

Още две представителки на АК „Орловец 93“ взеха участие в шампионата. Ния Вичева се пребори за 4-то място в бягането на 3000 метра и финишира с време 12:01:24 минути. В надпреварата на 1500 метра Ния зае 9-то място. Родената 2004-та година Йоана Йончева се класира 27-ма в бягането на 400 метра (67:22 сек), а в дисциплината висок скок зае 13-то място с резултат от 145 сантиметра.

В шампионата при юношите габровската атлетика представиха четирима състезатели. Димитър Чолаков зае 10-то и 8-мо място в стартовете на 800 и 1500 метра (2:13:44 мин, 4:39:15 мин), Християн Очков е 17-ти и 24-ти в същите две дисциплини (2:19:39 мин, 4:55:59 мин). Асен Статев записа 21-во място на 1500 метра (4:53:74 мин) и 12-то на 3000 метра (10:42:10 мин). В дисциплината тласкане на гюле възпитаникът на треньора Михаил Кьошев от ЛК „Тот атлет“ Давид Цанев зае 6-о място с резултат 13.20 метра.