Пета поредна победа за мъжете на ръгби клуб „Янтра”

Топ новина! <p>Мъжкият отбор на ръгби клуб „Янтра“ постигна пета поредна победа
Пета поредна победа за мъжете

Мъжкият отбор на ръгби клуб „Янтра“ постигна пета поредна победа в група II на Държавното първенство. В среща от предпоследния кръг на редовния сезон габровските ръгбисти надиграха „Варварите“ от София на своя терен „Христ

Домакините показаха две лица в мача. През първата част избраниците на треньора Георги Петков имаха тотално надмощие. Габровските ръгбисти превъзхождаха съперниците си във всички компоненти и най-вече с по-добра физическа подготовка и осем пъти превзеха точковото поле на гостите. Тон даде Петър Йовчев още във втората минута, а малко по-късно Трифон Костадинов покачи на 10:0. До края на полувремето по две есета реализираха Димитър Мадемов и Стефан Стефанов, а по едно добавиха Димитър Георгиев и Венелин Минчев. Нито един от допълнителните удари не намери целта и така на полувремето резултатът бе 40:0. Изглеждаше, че мачът отива към сериозен разгром, но през втората част домакините просто спряха да играят. Габровските ръгбисти решиха, че са си свършили работата и загубиха концентрация. Гостите се възползваха от това и спечелиха полувремето със 7:24. Константин Димитров, Николай Костадинов и на два пъти Светослав Насвади заложиха топката в точковото поле на „Янтра”. Капитанът на „Варварите“ Несвади беше точен и при един от допълнителните удари. Още един реализира Александър Петров. Габровският тим записа само едно есе през вторите 45 минути. Реализира го Стефан Стефанов, който вкара и добавката и с това се превърна в топ реализатор на мача със 17 точки.
Идната неделя е решителният двубой за първото място в група II. „Янтра“ ще гостува на НСА в столицата с мисъл за победа, която би осигурила на тима по-благоприятен съперник в полуфиналите за титлата. Първият двубой между двата състава, който се игра през есента в Габрово, завърши при резултат 15:12 в полза на „Янтра“. Това означава, че на Пламен Лалев и съотборниците му им е необходима победа, равен или загуба с по-малко от три точки в София, за да завършат като първенци в групата.
Състав: Филип Иванов, Петър Ганев, Никола Добрешков, Петър Йовчев, Димитър Георгиев, Даниел Петков, Стефан Аврамов, Пламен Лалев (капитан), Трифон Костадинов, Венелин Минчев, Стефан Йосифов, Георги Дженков, Стефан Стефанов, Димитър Мадемов, Даниел Цвятков (Румен Колибаров, Галин Иванов, Евгени Димитров, Павел Иванов, Андреян Желев, Станимир Георгиев, Георги Георгиев).