Пълна доминация на габровския „Акро-арт" в държавното първенство по скокове на батут – 2 купи и 28 медала

Препоръчана! SHampionite
Шампионите
    Блестящо представяне направиха състезателите на габровския клуб по скокове на батут „Акро-арт“ на Държавното първенство за 2023-та, проведено в градовете Сливен и Ямбол.

 В проявата взеха участие 180 състезатели от 14 клуба в страната във всички възрастови групи.
„Акро-арт“ завоюва две отборни титли. В олимпийската дисциплина батут габровският клуб зае първото място със сбор от 118,5 точки, следван от отборите на Димитровград (69.5 т.) и София (68.5 т.). На двоен мини батут (ДМБ) след „Акро-арт“ (51 т.) останаха тимовете на Русе (47 т.) и София (45 т.).  
    Общо от първенството габровските състезатели, подготвени от треньорите Юлиан Георгиев, Цветан Бояджиев, Николай Голчев, Милена Станчева и Мариела Пенева, завоюваха 28 медала, от които 14 златни, 9 сребърни и 5 бронзови.
    Христина Пенева беше над всички при жените и спечели две златни отличия – в олимпийската дисциплина батут индивидуално с оценка 53.080 точки и в синхронните скокове заедно със сребърната медалистка индивидуално Катерина Кулешова (Имидж, Русе). София Георгиева пък стана държавна шампионка на ДМБ при жените, следвана от Кристина Георгиева.
    Символичен „Голям шлем“ при 13-14-годишните направи Радост Пеева. Талантливата състезателка на „Акро-арт“ грабна златните отличия и в трите дисциплини, в които участва – батут индивидуално, синхрони и ДМБ. Два златни и един сребърен медал при 11-12-годишните завоюва Сияна Павлова, три пъти на стълбичката за награждаване се качи и Цветин Стоянов (златен и два сребърни медала) при 13-14-годишните момчета.
По две отличия от първенството взеха Преслава Пенчева (злато и сребро), Мирела Косева (злато и бронз), Александра Вакарелска (две сребърни) и Емануел Иванов (две бронзови). С по един медал се завърнаха София Георгиева, Кристина Георгиева, Делина Михайлова, Йордан Карапапазов, Габриела Русанова, Елина Пеева, Александра Петкова, Никол Ботева и Габриела Бекярова.   
Състезанието беше много важно за всички, тъй като беше част от подготовката на националния отбор и определяне на състава за участие в Световното първенство през месец ноември в Бирмингам, Англия.


Резултати
БАТУТ ИНДИВИДУАЛНО
Момичета до 8 г.
Габриела Бекярова - 1 м.
Момчета до 8 г.
Емануел Иванов - 3 място
Никола Георгиев - 8 място
Ивайло Пенчев - 12 място
Момичета 9-10 г.
Никол Ботева - 2 място
Елина Пеева - 7 място
Мая Яръмова - 8 място
Теодора Събева - 11 място
Нели Бекярова - 23 място
Габриела Русанова - 25 м.
Александра Петкова -26 м.
Момчета 9-10 г.
Йордан Карапапазов - 5 м.
Момичета 11-12 г.
Преслава Пенчева - 1 м.
Сияна Павлова - 2 място
Мирела Косева - 3 място
Делина Михайлова - 4 м.
Александра Вакарелска - 8  м.
Момичета 13-14 г.
Радост Пеева - 1 място
Момчета 13-14 г.
Цветин Стоянов - 2 място
Жени
Христина Пенева - 1 място
БАТУТ СИНХРОН
Момичета 9-10 г.
Елина Пеева Габриела Русанова - 1 място
Нели Бекярова Теодора Събева - 10 място
Мая Яръмова Никол Ботева - 11 място
Момчета 9-10 г.
Емануел Иванов Йордан Карапапазов - 3 място
Момичета 11-12 г.
Сияна Павлова  Мирела Косева - 1 място
Александра Вакарелска Делина Михайлова - 2 м.
Момичета 13-14 г.
Радост Пеева Антония Тодорова( JPTA София) - 1 м.
Момчета 13-14 г.
Цветин Стоянов Георги Георгиев (Добри Костин Стара Загора) - 2 място
Жени
Христина Пенева/Катерина Кулешова (Русе) - 1 м.
ДВОЕН МИНИ БАТУТ
Момичета до 10 г.
Александра Петкова - 3 м.
Нели Бекярова - 9 място
Габриела Русанова - 12 м.
Елина Пеева - 13 място
Никол Ботева - 14 място
Мая Яръмова - 18 място
Теодора Събева - 23 място
Момчета 9-10 г.
Йордан Карапапазов - 8 м.
Емануел Иванов - 28 място
Момичета 11-12 г.
Сияна Павлова - 1 място
Александра Вакарелска - 2-ро  място
Преслава Пенчева - 4 м.
Делина Михайлова - 8 м.
Момичета 13-14 г.
Радост Пеева 1 място
Момчета 13-14 г.
Цветин Стоянов - 1 място
Жени
София Георгиева - 1 място
Кристина Георгиева - 2 м.

Коментирай!

(при коментар без регистрация, написаното автоматично се проверява за спам!)

0 коментара

Към началото