Хрис Стоянов с титла на 5000 метра от Националния шампионат до 20 години

Топ новина! спечели златото и сребро от Националния шампионат по лека атлетика
спечели златото и сребро от Националния шампионат по лека атлетика за младежи до 20 години, който се проведе на стадион „Васил Левски“ в столицата. Хрис беше без конкуренция в бягането на 5000 метра и пресече финалната линия с персонален рекорд - 15.21.52

Нова шампионска титла прибави към колекцията си най-добрият габровски лекоатлет за последните

няколко години Християн Стоянов. Състезателят на клуб „Орловец 93“ спечели златото и сребро

от Националния шампионат по лека атлетика за младежи до 20 години, който се проведе на стадион

„Васил Левски“ в столицата. Хрис беше без конкуренция в бягането на 5000 метра и пресече

финалната линия с персонален рекорд - 15.21.52 минути. Това е с 9 секунди по-добър резултат от

този, който постигна преди две седмици на Националния шампионат за мъже и жени във Велико

Търново, и е покрит норматив за участие на Балканиадата за тази възраст, която е на 1-2 юли в

Питещи, Румъния. С почти минута по-бавен от Стоянов беше втория - Трифон Илиев от СКЛА

„Шумен“, а третото място зае Тодор Кънев от „Атлет“ (Карнобат). Християн участва и в

надпреварата на 1500 метра и от нея взе сребро. Времето, което регистрира на Националния

стадион, бе 4.02.00 минути. Със секунда по-бърз от него беше единствено Мартин Проданов от СК

„Актив 2013“ (Пловдив). На сериозна дистанция от двамата остана третият - Николай Начев от

„Балкан“ (Ботевград). След шампионата Християн Стоянов започна лагер в Хисаря, заедно със

своя нов персонален треньор Евгени Игнатов, с мисъл за предстоящото световно първенство за

хора с увреждания, което ще се проведе в Лондон от 14-и до 23-и юли.

В Националния шампионат за състезатели до 20 години участваха и още няколко габровски

лекоатлети. Светлин Иванов от „Орловец 93“ направи добро представяне на 400 метра и влезе във

финала, в който се класира 8-и. Таня Желева участва в две дисциплини. В спринта на 100 метра се

класира 9-а и само три десети не и достигнаха за място на финала. В сектора за скок на дължина

състезателката на „Орловец 93“ зае пето място с резултат от 5 метра и 28 сантиметра. Валерия

Стоянова представи другия габровски клуб „Тот атлет“ в бягането на 1500 метра. Тя обаче имаше

малшанса да бяга в по-слабата от двете серии и въпреки че финишира първа, резултатът и 5.33.20

минути й отреди 9-о място в крайното подреждане.