Ева Петкова е шампионка на България на 400 и 800 метра

Топ новина! va-Ptkova--shampionka-na-Balgariya-na-400-i-800-mtra

Талантът на Атлетически клуб „Орловец 93“ Ева Петкова завоюва два златни медала на Националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16 години, провел се в столичната зала „Асикс Арена“.

Талантът на Атлетически клуб „Орловец 93“ Ева Петкова завоюва два златни медала на Националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16 години, провел се в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев триумфира в стартовете на 400 и 800 метра в рамките на по-малко от 24 часа. На по-късата дистанция Ева води битка за първото място с Христина Спасова (Атлетик - София), но издържа на атаката й в края и спечели с 61.35 секунди. Бронза грабна Христиана Дичева (Тунджа - Ямбол). В старта на 800 метра Петкова спечели доста по-категорично, с време 2:29.45 минути. Тук нейни подгласнички станаха Кристина Георгиева (Локомотив София - Никола Карапетров), която спря хронометъра на 2:32.37 минути, и отново Христиана Дичева (Тунджа - Ямбол) с 2:33.11 мин.
Това са първите две титли за Ева от Националните шампионати по лека атлетика. Миналата година тя завоюва два
бронзови медала от първенството в зала, което се проведе в град Добрич, в същите две дисциплини.
В Националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16 години взеха участие и още няколко
габровски лекоатлети. Съотборничката на Ева - Йоана Йончева, завърши 8-ма на 400 метра, от общо 30
участнички, с време 68.16 секунди, а в бягането на 800 метра се класира на шесто място с 2:39.88 минути. 59-о
място от 169 състезателки в трибоя при момичетата до 14 години (60 м, скок височина/скок дължина, 600
метра/гюле) зае Тея Петрова от ЛК „Тот атлет“.
При момчетата добре се представи Асен Статев от „Орловец 93“, който записа 6-то място на 1500 метра с
време 4:52.86 минути и 12-о в бягането на 800 метра с 2:23.82 мин. В тласкането на гюле Илиян Филипов от