Девора Аврамова с победа в 50-то издание на турнир "Академик"

Топ новина! Devora-avramova-izvoyuva-zlatniya-medal-s-vreme-4-43.2-minuti
Девора Аврамова извоюва златния медал с време 4:43.2 минути
Габровката Девора Аврамова спечели бягането на 1500 метра при жените в 50-ото издание на международния атлетически турнир “Академик” в София.

Състезаващата се за клуб „Берое“ (Стара Загора) лекоатлетка беше най-бърза във финалните метри и извоюва златния медал с време 4:43.2 минути.
Елица Тодорова от „Средногорски атлет“ (Пирдоп) завърши втора с 4:43.8 мин, а балканската шампионка в маратона за 2020-та - Маринела Нинева от „Локомотив“ (Дряново), допълни тройката с 4:45.8 минути.
Габровското участие в турнира допълни Денислав Драшков от клуб „Тот атлет“. Той стартира в дисциплината 60 метра с препятствия при мъжете и остана на 15 стотни от медала - на четвърто място с време 8:65 секунди. Тройката оформиха Станислав Станков (СК Супер спорт, 7:86 сек), Радин Вълчев (Локомотив, Русе, 8:33 сек) и Добромир Николов (АК Плевен 2014, 8:50 сек).
Над 220 състезатели, сред които и атлети от Гърция, взеха участие в юбилейното издание на откриващия годината лекоатлетически турнир. Те си оспорваха отличията в 19 дисциплини. Медалите, които получиха призьорите, бяха специално изготвени в Испания.